pam-pi Creative Commons License 2014.04.16 0 0 28214

Ez a nap végre big day volt Nyéken! A szezon legjobb szele volt. Tökéletesen tudtam tesztelni a 4,8-as Wizardom. Csak szuperlatívuszokban tudok róla beszélni. Most nem volt slajder érzés egyszer sem pedig igencsak kis szélre állítottam be reggel. Lehet a hosszabb trapézkötél segített ebben. 9 órakor mikor kiértem gyenge 5Bft fogadott. Simán az 5,9-et raktam volna, de mondom próbának ez pont jó lesz. (5Bft-ban 6m2 6Bft-ban 5 m2-es vitorlát használtam eddig). Meglepődtem mennyire könnyen megsiklottam, és nagyon kényelmes is volt. Lehet ennek köszönhetően sikerült egy majdnem végigsiklott spock is. Délután egyre erősödött így ki lehetett próbálni a nagy szélre trimmelést is. Nagyon jó volt ez is elég sokáig bírtam így. 3 körül kimentem enni, és szereltem a 4.1-et kis szeles beállítással. Na így egy tack-ot mentem, mert nagyon sok volt. Nem gondoltam a 4,8-as tapasztalatból, hogy ennyire fúj! Négy óra körül még rátett egy lapáttal! Teljesen le kellett tépni a vityót de még így is sok volt! Most már a volcanok is csak néha sikerültek. Ekkora szélbe szerintem 4 vagy 5 éve mentem Nyéken. A 4.1-es vitorlát is ekkor használtam utoljára itt. Most nagyon tuti volt. Kár, hogy sötétedés miatt abba kellett hagyni:( De nem baj, mert úgy néz ki holnap fojt.köv.:)

 

Ja délelőtt még fázott a kezem, pedig végig sütött a nap! Egy kesztyűt el bírtam volna viselni.