SzeZo Creative Commons License 2014.04.15 0 0 217423

A hajdani lépcsőzetes munkakezdés mintájára ma lépcsőzetes Teleholdazás volt. Nem ám egyszerre rohantuk meg a hegyet, nem. Időeltolással, két csapatban.

Az első társaságban hárman fagyoskodtunk a Batyin, betartottuk a "kötelező" 15 perc ráhagyást, aztán elindultunk.

Két ifjú titán (Dezső és Benedek) jöttek kitartóan mögöttem, pedig jobb lett volna, ha megelőznek és egy kicsit lazíthatok:-).

Nem sokat időztünk a csúcson, pedig szép volt a Hold és a város, de a szél hamar lefújt minket. Az ifjoncokat előre küldtem, ne várjanak rám, mert lefelé is lassú vagyok. Már majdnem Fenyőgyöngyénél jártam, mikor láttam, hogy nem látok semmit. Néhány kerékpárlámpa jött szemből. A tulajok rám is köszöntek (persze, ők láttak:-)). Pinyó és DhPage felismerhető volt káprázó optikám által. Kicsit irigykedtem, hogy ők felfelé mehetnek, mert már kezdtem fázni a lejtő miatt.

Mire a Dunához értem, szinte kockára fagytam, pedig elég sok ruha volt rajtam. A vízszintes szakaszon sem éreztem úgy, hogy bármely ruhadarabot le kéne vennem.

Azt hiszem, reggel dupla zokni, térdvédő, téli kesztyű kell.