gybind Creative Commons License 2014.04.15 0 0 45117

28241

 

 

Nem tudok kenyérgyárról Budakalászon ebben az időben és nem tudom értelmezni a feltett képeidet sem. Az interneten is csak a Budaflaxnak (valamikor Klinger gyár) és  Textilhulladék feldolgozónak (anno Neubauer Miksa és Sárkány Antal „Mungó” pamuthulladék-feldolgozó textilgyára) van nyoma. Lehet, hogy miután megszűnt a Budaflax, a helyén csináltak egy kenyérgyárat?  Most, hogy utánanéztem kicsit jobban, kételkedni kezdtem, hogy valóban valamelyik textilgyár van-e a 28241 sz. képen, mert a Mungónak csak 1 kéménye volt, és úgy emlékszem, a másiknak is. Képet kettőt találtam, de csak az egyiken látszik 1 kémény. 

 

 

Mungo, vagy Textilhulladék hasznosító (mindkettő anno)

 

 

Budaflax még a gyárösszevonások előtti korból (Budakalászi Gyapjuszövőgyár, Budakalászi Textilművek stb.)

 

 

Ezen még az az egyetlen kémény se látszik.

 

Ezért hajlamos vagyok azt gondolni, és korábbi hozzászólásomat (45050) módosítani, hogy a két textilüzem között mégiscsak volt egy hőközpont, ami a melegházakat fűthette. A melegházakra emlékszem, a kéményekre nem, de ez nem jelent semmit, ettől még voltak, ahogy a kép is mutatja. Az üvegházak, amelyek a hév vonal és az 11-es között álltak, az Óbuda Tsz tulajdonában voltak - ahogy damusz írta.

 

Ezen a térképen látszanak az üvegházak:

 

 

A két pötty a kép északnyugati sarkában talán épp a két kémény.

 

 

Előzmény: macellaio (45103)