elemzo9999 Creative Commons License 2014.04.05 0 0 7189

Más.

A Construmán megnéztem egy halom tüzeléstechnikai eszközt, többek között kazánokat is.

 

Katasztrófa, totális szakmai alkalmatlanság amit művel néhány gyártó (nevem nem mondok).

 

A kazánok külső borítása alá tesznek szigetelést. Ennek az lenne a funkciója hogy a kazán ne fűtse a kazánházat, stb.

 

Milyen anyagot alkalmaznak?

1. Üveggyapotot Therwoolin pld. ami alacsony hőmérsékleten maradandó anyagváltozásokat szenved el.

2. Kőzetgyapotot, aminek szintén hasonló a ragasztóanyaga ezért ennek az anyagnak is a legtöbb fajtája 250 C fokon alakváltozást szenved és megváltozik (akio 500 C fokot mond az humorizál, illetve marketing okból mond ilyet).

Ebből lennének olyan anyagok amelyek bírják a magas hőt, de erről a kazángyártók nem is hallottak még.

Néztek rám erősen és tágra nyílt szemmel.

 

Elmondtam nekik hogy ha kétségeik vannak, akkor menjenek 50 métert és a gyártók szívesen elmondják az anyagok jellemzőit nekik és a megfelelő anyagot kiválasztva legalább úgy csinálhatnak mintha lenne hőszigetelés a kazánban.

 

A második vicces dolog az hogy ezeknek az anyagoknak a vastagság általában jelentéktelen, pld 3 cm, ami egy vicc ebben az alkalmazási környezetben.

 

Tehát a kazán csak nevetséges anyagokkal és átmenetileg pár órára (első befűtés) van szigetelve, gratuláció nekik.

 

Kérdés: ki vizsgálta ezeket a gépezeteket és hogyan?

Ki adott minőségi tanúsítványt.

Ki volt az az ész aki ha már kazánt gyárt nem vett annyi fáradtságot hogy utána nézzen annak, hogy mit alkalmaz. 

 

Amit ők használnak az nem oda való.

Tisztelet a kivételnek, de olyat nem találtam :)

 

Előzmény: Mekk Elek ezermester (7188)