japipapi Creative Commons License 2014.04.02 0 0 10383

Szia!

Amikor én kezdtem a fürjezést, nekem, ma már kedves barátom, fürj999 segített, már sokszor írtam, önzetlenül küldött tojásokat. Nagyon szépen, gondosan csomagolta, törés nem volt, mégis a keltetési arány még is csak 33,3 % volt, Ő is többet várt. Az a 16 db szépen felnőtt, elértem az ivar érett kort is, de sajnos lebetegedtem, fürjeim gondozás hiánya miatt elpusztultak. :-( Szerencsére maradt egy pár tojás, újra indítottam, kikelt 30 valahány db. Vettem még hozzá kb. (már pontosan nem emlékszem) 50-60 db-ot, talán a fele ki is kelt, így tovább szaporítottam az állományt, kicsit keverve a két csapatot. Volt elhullás, de ma már az állományom 100 db felett van, tojás folyamatos, a keltetés folyamatos, persze szelektálok is, szeretjük főve, sütve egyaránt. Most -húsvét miatt-, nem keltetek, füstölni akarom egy részét (tojást). Igaz, e madár csapat tartása meglehetősen drága, de élettani szempontból is megéri, különösen kedves madarak, ma már nem tudnám elképzelni nélkülük napjaimat. Szeretem őket, persze azért bőven jut a konyhára is.

Előzmény: shaish (10373)