Törölt nick Creative Commons License 2014.04.01 0 0 57166

Üdvözletem, kérnék egy gyors szakvéleményt a ma nálam járt villanyász szaki ténykedéséről! Ti hogy látjátok?

 

Események idősorrendben:

- ugyanez a szaki elkészéti a házam, nappali és vezérelt 3F körök, minden OK.

- napelemes villanyász kis káromkodás után még valahogy beszuszakolja a 3F Fi relé elé a napelem betápait, egy "nagyon tele van ez a szekrény" felkiáltással. Mást nem csinál, ott voltam, láttam.

- leszereltetem a vezérelt órát, mivel napelem mellet nem éri meg(idővel...)

- felkérem az eredeti szerelést végző szakit, hogy mivel messze van a villanyórától a házelosztó, használjuk már újra fel a vezérelt kábelezését is, és kösse azokra is be fázisokat a villanyóránál, a házelosztóig párhuzamosan az eredeti vezetékekkel. Ott pedig mindent át az immár közösített fázisokra. Kisebb veszteség ugye, a megnövekedett keresztmetszet miatt (2x 5x6 mbcu).

- reggel minden OK a rendszerrel, 3F inverter indul, megyek munkába.

- dél körül szerelés indul, majd hív a csóka, hogy ök csinálják, de nincs két fázis??? meg kikötöttek minden a vezérelt áramról... Mondom fasza azt nem kellett volna.

- kihívja a szolgáltatót, aki kicserélik az ő szakaszukon a biztosítót, mert valahogy levágódott két fázis ???

- asszony visszakapcsolja az áramotm mert szeretne csinálni ezt azt, még mind0g nem OK minden.

- szerelő visszajön, és kiderül, hogy megint levágta az egyik biztsítékot...

- végre megérti mit akarok, felteszi azt a négy nyolc csavaros kötöelemet, ami a mért oldali kötödöbozban is van, összerekja és visszakööt mindent amit kikötött...

- délután fél hat van

 

 

Namost, már megy minden, de szerintem ez egy max egy órás meló lett volna, azokat a kötöelemeket feltenni a sorolóra bekötni helyesen párhuzamosan a három zásist és slussz. Másrészt egyértelmű, hogy nem igazán sikerült eltalálni a párhuzamos kötéseket a három fázisnál az óra és a házelosztó között, ezért vágta le a biztosítékokat kétszer is ...

 

Feltett szándékom, hogy egy óra munkadíjat fogok kifizetni, a négy sorkapoocs(ez a neve?) költségével!

 

Szerintetek?

 

/Valahogy éreztem hogy ezt is nekem kellett volna csinálni/