elemzo9999 Creative Commons License 2014.03.30 0 0 7108

Nem éltem hiába :)

 

"Van egy marha egyszerű dolog, az egyik oldalon csak annyi légfelesleg tud bemenni, ami a másik oldalon ki is tud jönni."

 

Ezen azért biztos sokat gondolkodtál, mert annyira sikerült mondás hogy ezt beírom mottónak a könyvem elejére.

Csúcs.

Bevallom az agyaghabarcs kikeverésénél elakadnék, mert nem is láttam olyat még közelről. 

Nem kell nekem valamiért.:)

Amiket írsz az hókuszpókusz és inkább vallás mint szakma.

De van benne igazság is, csak rossz oldalról van megközelítve.

Tényleg meglehet szívni azzal a két lukkal ha nem elég nagy vagy túl nagy.

Komoly probléma ezt megoldani.

(Én ilyet már nem csinálok, mert elvetettem az egész tömegkályha felépítés hagyományos struktúráját és jobbat alkalmazok, képzeld el.:)

A javaslat az, hogy építs be a lukak két oldalára tégla szeleteket, és ha nem jó a nagysága szedd ki őket sorban.  Aztán csak eltalálod az éppen megfelelőt (ugyanis ha valaki azt hiszi hogy ezt tudja hogy mekkora kell, az egy kicsit el van varázsolva. Ugyanis összefügg a kéménnyel és a huzattal is.

Ha túl nagyot csinálsz akkor meg öngól.

Szóval ez a dolog nem eltalálható általánosságban (de erről nem vitatkoznék mert mint mondtam nem is érdekel igazán.)

Összességében az ellenáramú kályha csak bizonyos működési környezetben (feltételek sora) optimális, az meg kis hazánkban nem nagyon fordul elő statisztikailag (ha nem hiszed nézz utána). De ég benne a tűz és meleg is lesz egy idő után.

Szóval neked is nagy arcod van, és az jó mert bátrabban iszod a sört.

A "mérnök mér", mi tehát nem találgatunk hanem mérünk és derülünk a magabiztos túlképzett kályhatudósokon (ami bosszantó lehet nekik) de mivel közszereplők tűrniük kell.

Ami neked hülyeségnek tűnik az nem biztos hogy az. 

Tényállítás, Bizonyítás ... Na ez itt nem volt soha.

Előzmény: ab69 (7103)