zsolt4593 Creative Commons License 2014.03.26 0 0 173332

Köszönöm az eddigi segítőkész hozzászólásokat!
A főtengely hajtókar javításal még nem tudom mi lesz.
Igazából a főtengely maga ép a tengely felületei nagyon jók még és ez még a felületkezelt kivitel volt(fekete színű)
Az új itthon is kapható utángyártott elvileg erősítettől pedig félek nincs tapasztalatom.
Nem tudom melyik a jobb egy bontott ebayas eredeti főtengely vagy egy utángyártott papíron erősített....
Ugyan ezt az erősítettet külföldön ebayen is láttam sőt,az eredeti főtengelyt is láttam utángyártottan (nem fekete színűbe)
Viszont eredeti fekete színű tengelyes főtengely ebayen 018-as nével így keresve Stihl 018 crankshaft sokkal több találat van mint 017-esként ezért is érdekelne a méret hossz stb

Dugattyútól is tartok kicsit mert az utángyártottak képről se tetszenek anyira.
legfőképp azok nem ahol a felső csaphoz adják a két biztosító gyűrűt és tudni illik az a gyűrű nemvéletlen félfüles gyárilag!
Viszont egyes gyártók két füles kivitelt adnak hozzá na innen sejtető hogy gagyi.
Egy 8000-10.000 fordulatos gépbe de még simsonba se szabad ilyet beszerelni minimum lekell csípni az egyik felét!Az az első ilyen két füles kialakítás mellet ami letörik és meghúzza a dugó,henger párost


Mellékesen Tudnátok tanácsot adni otthoni szinten hulladékfa és tüzifa leginkább akácfa 20-30-40 cm-eres átmérőkbe szóval vegyesen milyen gép lenne indeális tüzifa darabolásra ami nem széthullok kínai de nem is 200.000 ft
Stihl Husqvarna és Oleo Mac ezekbe gondolkozok

Milyen paraméter ajánlott normális használatra de nem fadöntögetésre(max 1-2 fa kivágása 10 évente kertől kis gyümölcsfa)

pl lánc mérete 1,3 vagy 1,6 os  minimum 35-40 es lap?
40ccm-től már jónak számít egy gép tüzifa darabolásra kellő erő van benne?
Ha konkért márkát tipust tudnátok mondani amik után nézelődjek megköszöném
100.000 ft körüli értékhatárig,de maximum végső esetben rávenném a családot ha +20-30Eft-on múlna de nincs keret 150-200Eft-os gépre és a helyi Jóska gyereket se kérjük meg bérmunkába :)