gurabli Creative Commons License 2014.03.23 0 0 1774

Bőven benne van a fájdalom, nyugalom. Mindenkinél máshogy reagál. Van, akinek majd egy évig fáj, van akinek a műtét után egy hónappal már alig. Nagyon sok mindentől függ, nem csak attól, hogy ki műtött, hanem mit fúrtak át, vágtak át, stb. A hamstring más kellemetlenségekkel jár, máshol gyengíti meg az izomzatot, 50-50% szól egyik vagy másik mellett. A BtB-t elvileg jobban és erősebben lehet rögzíteni, de gond lehet a térdeléssel (nekem aztán nem hiányzik, eddig sem térdeltem, most sem tervezem, és különben bírok is, alig érzékenyebb, mint a nem műtött térdem). Nekem elég sokáig fájt, még fél év után is volt olyan, hogy kegyetlenül rossz volt egy ideig, aztán elmúlt pár nap alatt. Most lesz egy éve, már jóval ritkábban fáj, az is inkább érzékeny, kell egy kis idő reggel és ülés után a beolajozáshoz, pár másodperc. Ez teljesen normális. Nálam mondjuk a porcok is sérültek, nagy az esélye, hogy inkább azt érzem.

Fájdalomcsillapítót csak műtét után szedtem, annyit, amit kötelezőre felírt a sebész, azóta egyszer sem, még egy enyhét sem. Inkább a mozgás volt nehézkes, mint az a klasszikus fájdalom.

Csinálni kell, ez nagyon lassan regenerálódik általában, türelem és kitartás.

Előzmény: háromnevűl (1772)