Törölt nick Creative Commons License 2014.03.21 0 0 2027

"Haladni kell a korral" - ezt hogyan kell érteni? Ugyanezt amit eddig néztünk, a lekapcsolástól nézhetjük egy "szép lapos" tv-n ami speciel egyáltalán nem stílusunk, nem is tetszik, de jó, tegyük fel a műsor a lényeg, szóval minden szobában ki kell cserélni egy általunk nem tetsző lapos tv-re, a működő készülékeket hogy ugyanezt amit eddig nézni tudtunk a jövőben is nézni lehessen. A kép és hang jó volt amióta telekom van a házban, a készülékekkel sem kellett foglalkozni, tönkre sem mentek. A tv műsorok tetszés szerint hol jobbak, hol kevésbé tetszőek voltak. Tehát egy "élesebb kép és hang" szlogenjével be kell ruházni és kicserélni az összes készüléket, vagy mindenképpen set top boxok kellenek, hogy ugyanezeket a tartalmakat továbbra is nézni lehessen? Mi ebbe nekünk a jó? Elektronikus képújság nem érdekel, van internet, meg lehet kapni újságot, 70 tv csatorna nem érdekelt, untig elég volt, az a 38 amit most analógban nyújtanak. Ettől a változtatástól kicserélődnek a fejek is a tv-ben, meg stílus meg hasonló, vagy csak gazdasági hatása van, mert még mindig nem értem, hogy ettől nekünk miért lesz jobb? Technikai újításra való hivatkozással újabb "élet megnehezítés" költségbeverés stb. stb. Egyáltalán, hogy foglalkozni kell olyannal amit lehet nézni vagy 10 éve mióta telekom van, a műsorok jöttek mentek, a díj nem nagyon változott, kicsit emelkedett, csak le kellett ülni és nézni amit elénk tettek a tévében. Ha már ezzel foglalkozni kell, gondot okoz, kitalálhatnak akármilyen indokot akkor sem értem, hogy nekünk mi ebben az előny? Mert így ez kb olyan mint a taxisoknak kitalálták, hogy beruházni kell sárgára festetni az autókat meg ecetera, hogy ugyanazt folytatni tudják amit eddig csináltak. Viszont elmondhatják, hogy szép új sárga lett az autójuk, ez a fejlődés. Csak valahogy az embernek a saját bőrén kell éreznie, ha mások mondják meg, hogy ez jó nekem viszont a bőrömön mást érzek, hááát ez nem valami meggyőző. Haladjon, fejlődjön a technika, meg az ipar, nincs is ezzel semmi gond csak legyen választási lehetőség, akinek megfelelt az ahogyan eddig láthatta azt a néhány tv csatornát  és esténként tudott is aludni rajta ne kelljen már azért Full HD-re digitalizálódnia, beruháznia vagy eszközökkel felszerelni még pluszban a fél házát azért, hogy ugyanúgy nézhesse, vagy alhasson rajta.