Fekete Tibor Creative Commons License 2014.03.20 0 0 36837

Kedves él társam xlsxls barátom, ha megengeded, hogy így szólítsalak. Nem a Te hozzászólásodhoz szeretnék hozzászólni, csak a Te írásod hasonlít a legjobban a véleményemhez. Tudom lemaradtam az aktuális témák hozzászólásával, de mivel most érkeztem a gép elé, így sajnos a téma igencsak előre haladt. Előre bocsájtom, hogy senkit sem szeretnék megbántani a lentebb írtakkal, bár úgy látom már igencsak forró a hangulat!

Méltán kijelenthetem, (egy két topik társunk kivételével) hogy az itteni hozzászólások közül senki nem ért semmit abból, amit Feri leírt és nem is fogta fel a Feri bejelentését úgy, mint ahogyan azt kellett volna, valamint annak mivoltát sem! Sorba mennek a találgatások, tényleg már szinte a vicc kategóriáig, valamikor az óvodában találgattuk így, hogy vajon kapunk-e kakaót és lekváros kenyeret vagy sem. Véleményem szerint, és persze ez csak az én véleményem, de nem hiszem, hogy sokat tévednék ebben a témában, mert még egyszer elolvasva a Feri bejelentését, úgy érzem, hogy tisztán és világosan fogalmazott. A magam részéről teljesen méltánytalannak tartom az e-fajta találgatásokat, amelyek épp mostanság telítik meg ezt a topikot és persze a Mívest is, bár ott egy kicsit csendesebben és szerényebben adják elő a dolgot! Tiszta és világos kijelentése volt a Ferinek, lesz bicska széria típusú is, és lesz exkluzív is, amelyet majd Ő fog megtervezni az Ő saját elképzelései alapján, és majd abból lehet válogatni és vásárolni. Mint azt mindannyian tudjuk a minősége változatlan lesz, ehhez ugyebár kétség sem férhet! Tehát szerintem felesleges ez a fajta hadjárat, mert ez már érzésem szerint, szinte egy meggyőzési procedúrává alakult ki, én nem félek attól, hogy nem lesz Kocsis bicskám, és szerintem másoknak sem kellene félnie, viszont a türelem nagy erény, és ezt mindenkinek gyakorolnia kellene igen erősen, mert úgy látom ezekben a hozzászólásokban mindenki bőven híján van eme igencsak nemes erénynek! Felteszem ezek a kijelentéseim sokaknak nem fog tetszeni, sőt mint ahogyan már megszokhattuk, jönnek majd a hülyézések és a többi leszidások, de se baj, szerintem akkor is ez az igazság, vagy ezek lehetnek az igazsághoz vezető okok, okozatok és közeli események, vagyis a végeredmény kifejletéhez hozzásegítő tényezők. Nem vagyok  a Feri helyében, nem nekem kell megküzdeni minden nap a hazai kés míveseket (és most csak Őket említem,de lehetne más Népi Iparművészeket is megemlíteni) szigorúan sújtó és igencsak próbára tevő, a létért, a fennmaradásért való méltánytalan harcot, és nem is én döntöttem így, de vállalkozóként bölcsnek, időszerűnek, és mindenképen helyesnek tartom ezt a döntést. Úgy gondolom, hasonló helyzetben, lehet én is így döntenék, ha az üzleti partnereim egy azon típusú szerszámot lépten, nyomon módosítanának, vagy olyan változtatásokat eszközölnének rajta amelyek már végképp nem érik meg a fáradtságot. Valószínűleg nekem is telelenne a hócipőm, és biztosan változtatnék a dolgokon, méghozzá úgy hogy nekem is megérje ezeket a kívánalmakat teljesíteni. Bizony ez magával hozza azt is, hogy ezek a változtatások már nem annyiba kerülnek majd mint előtte, ezt lehet sokan nem tudják elviselni, lehet hogy elmennek más gyártókhoz, vagy másik kés míveshez, csak hogy maradjunk ennél a témánál, de napjaink szigorú üzleti világa nem enged máslehetőséget, különben tönkre megy a vállalkozó, bizony mindennek ára van! Véleményem szerint nem lehet úgy teljes szívvel alkotni, hogy a végén már egy bicska markolatára eszementnél eszementebb kitalációkat kellett megvalósítani, csak azért, hogy annak az illetőnek legyen egy senkihez és senkiéhez sem hasonlítható Kocsis bicskája! Ugyanakkor a valódi értékét, a belefektetett munkát, időt, energiát, szakmai tudást stb, nem akarja rendesen megfizetni, inkább csak alkudozni szeretne, persze tudjuk a Magyar ember szeret alkudozni, de nem mindig illendő! Az ezen okokból kialakuló végeredmény viszont sokszor kísértetiesen hasonlít az általam leírtakra! Uraim kérve kérlek benneteket,legyetek türelmesek, Feri nagyon intelligens ember, higgyétek el tudja mit miért csinál, és előbb vagy utóbb mindenki megfogja látni az alagút végén a fényt! Ez úton kívánok Ferinek és az összes többi Magyarországi késkészítőnek, nagyon jó egészséget és nagyon erős akaratot és rendkívüli kitartást munkájukhoz!

 

Tisztelettel: V L