oszlohat Creative Commons License 2014.03.19 0 0 13140

Hol fordulhat ilyen elő? vagy így ment általánosságba véve?

Mellesleg ha emlékezetből tölt ki valamit, lehet nem emlékszik pontosan a nevekre, ilyen is előfordulhat?

Egy csöppet elmélkednék magamban itt, hátha van valakinek ötlete, elképzelése erről.

A falunkban elvégezték egy neves genealógussal az összes családfát az 1700-as évekig. Itt találtam meg dédmamámat akinél azt tüntették fel, hogy katolikus.

Végignéztem az összes katolikus anyakönyvet Léván 1840-1890-ig semmi találat rá. Aztán végig néztem az összes reformátust, és ott találtam meg, igaz hogy a szüleik neve sem teljesen 100-as 

Hiszen az apjának Károlynak kéne lennie, az anyjának pedig Szendi Zsófiának, a halotti anyakönyv szerint.

 A képhez csak annyit, hogy ez sem igaz. Sándor nem hentes, az apja volt az kit szintén Sándornak hívtak. Ő földműves volt, mindennek utána néztem.

Azon elmélkedtem még, hogy mennyire lehet életszerű, hogy egy alig több mint 100 fős lakosságú faluban, kettő Jakab Rozália is éljen. 

Szendit még véletlenül se találtam, se a római katolikusoknál sem a reformátusoknál. érdekes:/ Nagysóhaj

Előzmény: mamu66 (13134)