lumi555 Creative Commons License 2014.03.18 0 0 6553

5 éve vettük, akkor még nagyon laikus voltam és bíztam bennük. Egy szállítással hozták ezt, a bordólevelű nyírfát, csavart vérmogyit, korallberkenyéket, hólyagvesszőket stb. Minden viszonylag jól fejlődik kivéve a somfát. Az árát én is drágáltam de meggyőztek, hogy  ez már egy 6 év körüli(2009-ben), gondos munkával fának nevelt különlegesség.Csakhogy szerintem extrém lassan nő(legalább is nálunk) , nyáron szétégnek a levelei és utána végig csúnya.

Mindegy most szeretnék helyébe egy gyorsabban fejlődő valami bokorfa jellegű fácskát ami max.5-8 méteres lesz , laza lombkoronájú(itt-ott átlátni rajta) és nem annyira mindennapos mivel szoliter lenne. Mindezeknek tökéletesen megfelelne a rézvörös fanyarka, sőt még többtörzsű is lehet(ez nagyon tetszene), értékes gyümölcse is van és állítólag a lombja is különlegesen színes. Úgy informáltak,hogy a lamarckii változat gyorsan és nagyra nő és mindenben ok amire nekem kell. Amennyiben lenne egyébb javaslatod, persze érdekelne. Ilyen forma jó lenne(lamarckii képek).

Bármit is választok nagyobb, több éveset keresnék, hogy haladjon.

Selyemakácról valszeg lemondok, más is ugyanezeket mondta.

Előzmény: robida (6550)