TeeJayTrance Creative Commons License 2014.03.18 0 0 1460

Tisztelt Szakértők.

 

Szüleimnél a héten elhalt a vezérlőpanel egy Electrolux 8040W elől töltős mosógépben amit a kihívott szervizes mondott, ráadásul megvizsgálta a dobot és mondta hogy csapágyas is szóval azt is hamarosan cserélni kell majd.

Ennek örömére úgy gondoltuk amibe kerülne a javítást azért inkább már vesz az ember újat.

 

Tanácsot szeretnék kérni hogy mégis mit vegyünk mert annyi félét olvastam már hogy ember legyen a talpán

aki el tudja dönteni mivel szopik majd a legkevesebbet...

 

Első és legfontosabb kérdés lenne hogy elől vagy felül töltőset nézzünk?

Hely van bőven, családi házba lesz, eddig csak elől töltős volt (60x60 méretben) és mivel 3 szintes a ház a földszinten van a mosó a hang nem lényeg, nem hallatszik fel az emeletekre már.

Másik kérdés pedig hogy melyik márkában lehet még bízni esetleg?

Most Electrolux volt aminek 4évig semmi baja nem volt, ősszel cseréltünk benne fűtőszálat mert az elment, azóta nem volt baja csak most meghalt. A szerelő is mondta hogy a mai gépeket 5évre tervezik max, utána úgyis tönkremegy mind.

 

én újra Electroluxot vennék, a Zanussi sem rossz de gyengébb beállításokban, AEG-re meg nincs pénz pedig az lenne a király... kb. 80ezret tudnánk rászánni abba belefér 1000 fordulatos A+-os 6kilós elől és felültöltős Electrolux is annyi hogy a felültöltős picit drágább pár ezerrel. Euronics-ban Whirpool-t akartak mindenképpen rám tukmálni meg 100ezer körül LG DirectDrive motorosat hogy az mennyivel jobb és erősebb és satöbbi satöbbi... mondta mindezt egy 45kilós bányarém eladónő akinek inkább nem hinnék, ráadásul lebeszélt az Electrolux és AEG-ről... itt már gyanús volt a dolog.

 

LG-t nem ismerem, nem tudom bír-e annyit mint az Electrolux, ráadásul megér-e 20ezerrel többet...

 

Amit néztem az ez lenne

Electrolux EWP1062TDW : http://www.electrolux.hu/Products/Mos%C3%A1s-sz%C3%A1r%C3%ADt%C3%A1s/Mos%C3%B3g%C3%A9pek/El%C3%B6lt%C3%B6lt%C5%91s_mos%C3%B3g%C3%A9pek/EWP1062TDW

Electrolux EWT1062TDW : http://www.electrolux.hu/Products/Mos%C3%A1s-sz%C3%A1r%C3%ADt%C3%A1s/Mos%C3%B3g%C3%A9pek/Fel%C3%BClt%C3%B6lt%C5%91s_mos%C3%B3g%C3%A9pek/EWT1062TDW

 

szóval 80ezerig melyiket vegyem, esetleg ezen kívül mi az ami ajánlott lenne még?

Nagyon szépen köszönöm előre is a szakik válaszát hiszen ki más tudna jobb érvet mondani mint az aki nap mint nap szereli eme "csodás" eszközöket és amiket manapság már tényleg csak annyira terveznek hogy kihúzza a garanciaidőt :(