hal65 Creative Commons License 2014.03.10 0 0 97910

No akkor kicsit részletesebben leírom én is a tapasztalataimat ebben a témában.

 

1., A (cefréhezhez/alszeszhez) hozzáöntött, rézeleje/előpárlat, pont annyival növeli a cefre/alszesz, rézeleje/előpárlat tartalmát, amennyit hozzáöntöttünk.

Ergo, ennyivel többet kell elvennünk lepárláskor, tehát semmit nem spórolunk a hozzáöntéssel, mert ha jót akarunk főzni, újra el kell vennünk.

Akkor minek is öntsük hozzá bármelyikhez is? Csak azért hogy újramelegítve újra elvegyük?

2., Én is összegyűjtöm az UTÓPÁRLATOT, mert tapasztalatai szerint tényleg elfogadható minőségű vegyes jöhet ki belőle, kb az up 1/3-a.

3., Nem tudom ki lehet az a társunk aki semmit sem választ el, de megkóstolnám azt a "jó minőségű pálinkát". Nem emlékszem olyan esetre, amikor élettük volna hogy:" De jó lett az elválasztás nélküli pálinkád"! Azt meg hogy ki mit "mesél" nem kéne példának felhozni, hiszen mindenki azt mond, amit akar.

4., Aztán ezt írod: "én nem tudom eldönteni a rézeleje és az előpárlat közti különbséget. Egyik kevesebb a másik több."

Kérdezem: ha egyiket nem tudod, akkor honnan tudod, hogy az egyik több, a másik kevesebb?

5., "a párlás első cseppjeiben vannak az igazán aromahordozó anyagok töményen és ez mind a rézelejébe megy."

Azért ez sem tejesen igaz. Szerintem. A lepárlás elején valóban sok,......Acetaldehidben gazdag, büdös mocsok folyik le. Nem gondolom, hogy erre az "aromahordozóra" sokan kíváncsiak lennénk, párlatainkban.

6., "én még nem éreztem kellemetlen szagú rézelejét. Igaz csak”bió” gyümölcsöt dolgozok fel."

Feribá. Nézesd nem az orrodat :)) Lehet hogy mindig náthásan illatoltál? :)

Nem gondolom, hogy a cefrében végbemenő folyamatok tudnák azt, hogy "ez aztán bióból van" ezért nem "büdösítjük meg a rézelejét"!

Szerintem ehhez a biónak semmi köze.

7., "azt, hogy a rézelejében valamilyen méreg lenne túlsúlyban még nem olvastam sehol. Régen a rendszer „kimosására” vélték alkalmazni"

Ha ez így lenne, miért nem itták meg? :)

Vagy a régiek hülyék, és pazarló kapitalisták voltak?

8., "szerintem, azért nem érdemes ilyen mennyiségben összegyűjteni inkább minden párlás után, utópárlattal együtt mehet a következő cefrébe. "

Az up-ot talán igen. Ep-ot a fent leítak miatt én nem gyűjtöm.

"Ha „méreg” is, ennyi nem árt."

Ehhez nincs mit hozzáfűznöm.

 

Olyan érzésem van, hogy az hsz-t provokáció íratta Veled, mert ekkora gyakorlattal ami a hátad mögött van, nem gondolom, hogy komolyan ez a véleményed.

De ha igen....

Azt is tiszteletben tartom, és elfogadom.

Te csináld így, idd így a pálinkát.

 

Üdv

hal

Előzmény: Feriba51 (97909)