Törölt nick Creative Commons License 2014.03.01 0 0 69158

Ma a melóhelyen teszteltem egy vadi új metabo csavarhúzó gépet. A típusszámát elfelejtettem leírni. 3 Ah-s aksival hozták, kofferban. A régi bosh gépeink helyett akar vásárolni a cég pár tucat darabot, így mindig hoznak tesztelésre párat a kiszemelt termékből. 

A véleményem az, hogy ez a metabo egy nagy rakás SZAR!!!. Nem tokmány van rajta, hanem bitfej rögzítő zár, így fúrásra nem lehet használni. A nyomatékválltó 4 fokozatot tud csak, de azt is csak pilóta vizsgával lehet állítani, ugyanis ki kell csavarni a gépen 2 db csavart, majd egy burkolatot le kell venni, a másikat meg elforgatni a nyakán, ekkor lehet hozzáférni a nyomaték határolóhoz. Fél órába került, mire rájöttem, hogyan lehet odébbforgatni a nyomaték fejet, mert egy szűk ovális nyíláson kell megszülni. Ez pont olyan mint amikor a nőnek a punciján keresztül akarják a fogát betömni, kb olyan egyszerű volt. A gép egy sebességes, pörög mint a fene, így minden második, harmadik berohadt csavarnak szét is kurta a sliccét. Ja és ráadásul nem a gomb megnyomására azonnal maximális fordulaton pörög, tehát még adagolni sem lehet vele. A beépített led lámpa viszont jó, indításra bekapcsol, és leállás után pár másodpercig még világít. Az csak hab a tortán, hogy pont oda nem világít ahova kellene. A gép markolata derékszögben van a fej részre, így nagyon kényelmetlen a fogása a gépnek órákon keresztül. Az aksija hatalmas, piszok nehéz az egész gép. Kb 4 órán át használtam, rendesen el is fáradt a kezem a rángatástól meg a gép tartásától. Nagyon durván indul a gép, így gyilkolja a biteket és a csavarok sliccét. Csak pont arra a feladatra alkalmatlan az egész amire ki akarták találni ezt az új típust. 

Ha valakit érdekel a típusszáma akkor majd ma megnézem.

Egy biztos, nagy rakás szar! A Bosh akkus csavarhúzóink sokkal jobban használhatók voltak.