panabubus Creative Commons License 2014.02.26 0 0 130295

Köszi, de azt meggondolnám. ?S  BIOS-upgradet csak a legvégső esetben. Nincs másik gépem, ha netán hazavágnám egy rossz mozdulattal az egészet.

A gyártó oldaláról voltak letöltve az audio-driverek is... Tegnap egy egész napos rémálom volt hogy nincs hang, stb. akármit csinálok. Véletlenül találtam rá a neten arra az AppZ-ra amit belinkeltem, az meg megoldott mindent idáig. (A legfrisebbek jöttek le gigabytről is, realtek-ről is, mégis kussolt a hang egész ma délelőttig :S)

De más probléma lesz itt, kezd körvonalazódni.  Hiszed vagy nem, a kritizált 80 GB-s SATA-ra tettem fel tegnapelőtt  reggel a W7-et próbaképp. (ugyan ott se volt hang, de már van) A HDD-Sentinel szerint az a lemez 9%-os, full pirosban van minden a kondició-sávon... Mégis bírta végig a nyúzást, minden különösebb gond nélkül idáig...

Most, hogy meglett a hang-probléma megoldása, egy frissen formázott és particionált IDE-winchesterre raktam fel a W7-et... Hát, már a driverek felrakásakor vacakol, akadozik stb...  Erre  lemezre a HDD Sentinel 100%-ot ír mindkét sávon... :S Rehát nem lehet rossz. Azárt is választottam volna "fő" meghajtónak.

És lám, bajok itt, bajok ott, az Internet Sexplorer pl. ide se engedett írni az előbb, stb.

 

Mint már írtam, nem vagyok szakmabeli, de nagyon gyanús nekem, hogy ha egy kvázi roncs SATA-vinyón elketyeg a próba-rendszer, akkor biza' lehet hogy az IDE-kanális körül lehet akár valami gubanc. Az kizárt, hogy két vinyó is ugyanazt produkálja...

Na meg a másik érdekesség: a memtzest CD nem jelzett hibákat, mégis most fedeztem fel az előbb ezt:

Úgyhogy amin rinyáltam előzőleg, a billentyű-gondok, "visszaállás" a klasszikus felületről stb. akár lehet mégis memőria-gond is. Persze lehet, hogy tévedek.

A tanácsot köszönöm, de mint már írtam, nekem most ez az egy gépem van, amin elvileg a munkámat is végezném ha összejönne végre. Igen nagy bátorság lenne a BIOS-ba belemászni képzetlenül...

Előzmény: Jahno (130285)