Maitréja buddha Creative Commons License 2014.02.26 0 0 45166

Dobri

 

Rapid kérdés, mondjuk nem is annyira rapid.

Régen érdekel, csak mindig elfelejtem megkérdezni.

A szituáció elképzelt, egy játékból lopom.

 

A helyszin egy Afganisztánhoz hasonló éghajlatú ország, a terep hegyvidéki, vegyünk mondjuk átlagos afgán tengerszint feletti magasságot.

Ketten vagytok egy társaddal, mindkettőtöknél FAMAS van, legyen F2 es, a tiéden valamilyen módszerrel (tökmindegy melyik sín)

felerősitve egy SCROME J4 es optika (ez van a játékban is:P)

 

Nem tudom hogy ti használtátok- e, SCROME ot biztos, a J8/J10 et is ők gyártják az FrF2 re meg a Hecatte ra.

Azt hiszem 4x nagyitású, (a gyártó honlapja franciás, szart se mond ) 300 méterre belőve.

 

 

Egy dombtetőn vagytok, lent tőletek 425 méterre van egy UAZ 469 (lemérted távmérővel), a sofőrrel (cigizik :P), hátul csőállványon egy DSHK géppuska, hagyományos irányzékkal, egy kezelővel.

Az UAZ tól nem messze két pali,neked 435 és 450 méter, AK 47 esekkel.

Nincs semmilyen fedezékük használható, csak a kocsi.

Kb.15-20 fokos szögben kell lődöd lefelé, a hőmérséklet mondjuk 15 fok, keresztszél nem mérhető (mondjuk szélcsendes nap van :)

ha van is, gyenge és nem meghatározható milyen irányban. A páratartalom mint afganisztánban ilyen amgasságon és hőmérsékletnél (ez a nem tudom szinonimája :P)

 

Lefelé nem modulhatsz, mert kiszúrnak, nincs fedezék, rajtad áll, tüzelsz vagy nem.

 

Olyan lőszert használsz amilyet akarsz, őszintén szólva nem tudom a FAMAS mit eszik, mit nem.

Tételezzük fel, hogy jó bele ez az uj, amerikai fejlesztett 223 lőszer, az Mk318 as, annak kb 300 yardon 3.9 inch a szórása (gondolom ezt a gyári adatot rögzitve, a standard amerikai fegyverrel adja meg a gyártó- ez a bulletin amit nézek, a haditengerészetnek készült, akkor valószinűleg valami SCAR-ra vonatkoznak az adatok) 600 yardon 2 MOA-t irnak, az állitólag kb 6.8 inch...pont itt nincs megadva a fegyver )

 

A lényeg, hogy nem lőhetsz sokszor mielőtt a géppuskás kiszúr és megsoroz- 

 

A kérdésem: te vállalnád azt hogy megpróbálod lelőni őket ???