vika78 Creative Commons License 2014.02.25 0 0 72269

Sziasztok!

 

Többször lett levegős a fűtésrendszerem az utóbbi időben(semia condens F25, DK22/1db 600x1000/1db,600x600/1db,600x1200/4db-56m2 jól szigetelt ház) .Észrevettem hogy egyik másik radiátor torlószelep kupakját letekerve áll benne a víz!Ez normális? Esetleg a nem túl jó minőségű torló szelepek bemondták az unalmast 2 szezon után és a rendszer innen levegősödik be?Továbbá azt is megfigyeltem amikor a kazán nem fűt,csak keringeti a vizet az égő lekapcsolása után,az előremenő és a visszatérő közti különbség lecsökken és szinte kiegyenlítődik és nem csökken tovább a visszatérő vízhőfok,mintha nem is a radiátor felé keringene akkor a víz.A kazánban van egy bypass szelep ami gyárilag 1/2 fordulatot nyitva van,lehet hogy itt fordul meg a víz,rontva ezzel a kondenzációt? Ha esetleg elzárom ezt a szelepet,okozok ezzel valami problémát a kazánnak?A legutolsó radiátorom elég lassan melegszik.Eddig minimumon volt a szivattyú fordulatszáma,de most átállítottam automatikusra. Ez azt jelenti hogy ilyenkor modulál a szivattyú?A torlókkal már próbáltam szabályozni,de az eredmény elég felemás.