huszar70 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 6842

Sziasztok!

Most találtam rá erre az oldalra és nagyon örülők neki, ugyanis én is egy tömegkályha rajongó, tulajdonos, építő vagyok.A tömegkályha iránti szeretetem úgy kezdődőt hogy a házam építésekor a gázfűtés mellett, más alternatív megoldást is kerestem így vetődtem el egy tömegkályhás honlapra. Ami gáz és áramszünet esetére is megoldást ajánlott és a sütőtérrel még a főzés is megoldható. Valamint a legkevesebb tűzifa elégetésének ígéretével felfűthetem a házam. Nagyon kíváncsi lettem, így jelentkeztem egy tömegkályha építő workshopra az Ete-i Vajda Zsolt mesterhez.  Alig vártam, hogy haza érjek és felépítsem a lakásomban a sajátomat. Meggyőződtem róla hogy minden állítás szó szerint igaz, mert én már csak a szememnek hiszek. Közben beleszeretem a kályhaépítésbe annyira, hogy úgy éreztem még többet kell tudnom a fatüzelésű kályhákról. Így elvégeztem a kályhás szakmunkás iskolát is, és azóta minden lehetőséget megragadok, hogy tanfolyamokon bemutatókon találkozókon tovább képezem magam.  Ezt a Dán ellenáramú tömegkályhát nyílt helyen építettem meg, Vecsésen a Mester Centerben,a Fő utca 151 szám alatt.  Nyitva tartási időben bármikor megtekinthető(H-SZ 06-17 V 06-12) A tulajdonos szívesen ad felvilágosítást a kályha működéséről és a működésének tapasztalatairól. Az üzletben dolgozó hölgyek beosszák , hogy melyik nap ki  süt-főz a kályhában

.A kályhába 201 db samott tégla, 360 db kisméretű tégla,2 zsák samott habarcs, 3 zsák agyag, 6 zsák homok felhasználásával lett építve, az ajtókat a tulajdonos hozta. Az üzlethelyiségben nem volt kémény, így egy 160-as fém kéménycsőt építettünk be, és ezt raktuk körbe kisméretű téglával.A kályhát ketten öt nap alatt építettük fel.