M. a deák Creative Commons License 2014.02.17 0 0 69612

Azért egy kicsit alaposabban is kutathatott volna a cikk írója! Ez a második temetője volt Albertfalvának, az első a 7-es végállomásának területén, ahogy azt Kerub is írta. Ezt a cikkben szereplő temetőt nem a háború után számolták fel, hanem jóval később, a 6-os út építésének előkészítésekor. A temető déli végében feküdt a zsidó-temető, ezt pedig néhány évvel ezt megelőzően szedték fel, amire magam is rácsodálkoztam annak idején. Ez a mai Savoya parkba vezető hátsó, benzinkútnál lévő út környezetében volt.

 

Sajnos itt is látható az, hogy a közszolgáltatók milyen igényes munkát végeznek, amit a Kertész utcai óvoda-bővítésnél, vagy a budatétényi lakópark építésénél is nyomon követhettünk. A Savoya-park területe régészetileg védendő lett volna, soha a területen teljeskörű kutatás nem folyt, csak pontszerű, az is több lépcsőben. De ezen már dohogtam, sőt a MTA szakvéléményét is idéztem, miszerint Közép-Európa legnagyobb egybefüggő római kori rommezője lett volna itt feltárható a castrummal és a körülötte lévő vicussal. Most már nem dohogok, én még láthattam amit lehetett, a következő nemzedék veszített el valamit, de nagyon... 

Előzmény: BarosssBlog (69610)