sancibácsi Creative Commons License 2014.02.12 0 0 6824

Szia!

 

Természetesen lesznek képi, és rajzi illusztrációk.

Kell is; hiszen nem is oktatják, tanítják a témát nálunk.

Megéri szerintem annak is eljönni, aki építtetni szeretne, és tisztán látni néhány dologban.

Egy részét a tömegkályhákkal kapcsolatban még mindíg nem veszik komolyan sokan, és nem hiszik el; másfelől meg kialakultak tabuk, és kicsit misztikus köd kezdte belengeni a témát.

Remélem jó pár dologban sikerül tiszta vizet önteni a pohárba.

Másrészt mivel a témát nem tanítják nálunk:

Próbálok olyan elvi, elméleti dolgokat megfogalmazni, ami az építőknek is segítségére lehet.

És sokszor utaltunk rá korábban, hogy másféle gondolkodásmódot igényel ezeknek a kályháknak építése, működésének megértése, stb. Erre is rámutatok majd.

 

Nekem volt aki címként az: I. Országos/Magyarországi Tömegkályhás Konferenciá-t ajánlotta.

De ezt nem akartam.

Nem is egyesítette, ölelte volna fel teljesen a Magyaro.-i tömegkályha építőket. Tehát nem elég 'egyetemes', és átfogó.

Meg én amúgy sem tartanám szerencsésnek egy új szervezetet létrehozni (van MACSOI), vagy frontot nyitni a kályhás társadalmon belül (cserépkályhások, kandalló építők felé).

De ki tudja, milyen igények fogalmazódnak majd meg ott?

Lehet a következő lépés erre vezet majd.

(Nem a külön szervezet, hanem valami közös rendszeres találkozók, tapasztalatcsere, stb. irányába a tömegkályha témában).

Előzmény: bárány b (6821)