Explorer2 Creative Commons License 2014.02.11 0 0 151599

Írtam, hogy az egyik diplomámról - illetve annak a feléről - van szó. Történelem-földrajz volt az eredetileg. Aztán jött még egy s más... Jelenleg az egyik piacvezető kommunikációs cégnél dolgozom nem a legalsó pozícióban. Rólam ennyit, de vicces, hogy egykor milyen kemény volt a tö-fő szak... Az egész országból bejutottunk vagy 50-60-an (nem tudok pontos számot, de ilyesmi volt, beleértve a tanárképző és az egyetemi képzéseket is az összes egyetemen és főiskolán...) Mi 20 körül indultunk, 8-an diplomáztunk az indulókból mindkét szakon, tehát bennmaradni sem volt egyszerű. Most ketten, ha tanítanak a nyolcból, egy-két éve ez volt a helyzet... És ez valahol szomorú. Illetve azt jelenti, hogy kicsit túlképezték a társaságot. Bár az is vicces volt, amikor kezdő tanárként bekerültem egy nyolc osztályos gimnáziumba és földrajzból egyetlen osztályt kaptam (a többire elég volt a másik, idősebb kolléga), viszont maradt pár történelem óra és a napközi... Na ez, meg a felismerés, hogy sosem leszek jó nevelő - azt hittem előtte, hogy elég tanítani - rádöbbentett, hogy mást kell keresnem...

 

Az Explorer (kedves feleségem szintén földrajzos volt, együtt szenvedtünk és szórakoztunk végig egy-két terepgyakorlatot, barlang-túrát, miegymást) családi ötlet volt és bizony minden nap emlékeztet a bugyuta köréje szőtt legendával egy-két életrajzi vonatkozásra... Kiváló kommunikációs teljesítmény eladni egy terméket azzal, hogy ilyen volt Edmund Hillary-nál (nem ilyen és nem is Explorer I. volt az, illetve a mai modelleknek már semmi közük az eredetihez), vagyis itt a jelenlegi szakmám is (nem, nem a hazugság, a kommunikáció). Barlangászoknak tervezték (ha-ha-ha, ismerve a magyar barlangász társadalom jelentős részét, nem sokan engedhetnék meg maguknak és, ha igen, akkor sem vinnének ekkora értéket a föld alá... Persze az is vicces, hogy egy barlangász ezen látja nappal van-e vagy éjszaka... De a legenda...) vagyis valamit visszahoz a kemény földrajzmániás időszakomból és igen, Rolex, ami meg a kedvenc márkám... Úgyhogy telitalálat volt. Én a sok utazás miatt GMT-t akartam, de ez pont ugyanazt tudja, na jó, csak két időzónát, de a szerkezete ugyanaz és ott van mellé a mese, ami - ahogyan látod - még fontos is lehet...

Előzmény: Szepy2884 (151598)