Törölt nick Creative Commons License 2014.02.11 0 0 31655

Ha 100W-os határnál mérted a stalker 5-10W-ját, talán a jobbról induló, bal skálát karcoló műszer lehet okés.

Az, hogy a visszavertet kijelző jobban kitér, ... mérj rá légyszíves a két diódára???

Egyenirányít e, és mi a nyitófeszültsége? Ránézésre OA germánium diódák, vagy olyasmi.

Ha mindkét irányba nyit bármelyik, akkor ott a gáz.

Cserélheted 1n4148-ra, leheletnyi érzékenységet fogsz "bukni", de ha nem árulom el, nem látnád :)

Potikhoz ne nyúlj még.

 

Olyan mintha a másik (swr) oldal diódája nem egyenirányítana, engedne rá "mindent" a jobb mutatóra.

(A haladót is.)

 

Két műszeressel én is bajlódtam, - szép mikor indikál, de nem volt benne ez a három-három poti/panel, amivel lehet "hitelesíteni".

Ezért fogtam egy jó piher duplapotit, (remélve hogy együtt fut :-PP ), és lett belőle "set", mindkét mutatóval a föld felé. PWR-t nem tudok így mérni. (Poti mindig a minimumról indul.)

 

Ahogy itt valaki javasolta, be lehet lőni, ha nem is 1kW-ra, de 1-10-100-ra talán a stalival a pwr oldalt. (így hasznosabb is lehet)

50 ohm kell az 1:1 (nem indikált) swr-hez, 100 ohm (vagy 25) a 2:1-hez, és 150 ohm a 3:1-hez.

 

Jó lesz ez! :)

 

 

 

Előzmény: henter (31653)