no_holy_shit Creative Commons License 2014.02.10 0 0 590

1, legszurohaz: en 20ekm-nel osszetortem a kocsit, akkor raktam bele uj legszurohazat. most van benne 156ekm. mindig ugy csereltem a legszurot hogy levettem a legszurohazat es figyeltem, hogy a kozepso fül is a helyere keruljon. Ha a szerelo lusta, nem erdekli, nem figyel, a legolcsobb legszuro kerul bele, akkor kozepso fül nem kerul a helyere...

 

2, lanc en is hallottam, de eddig nalam nem volt cserelve. mindig jo olaj volt benne. lehet hogy kene

 

3,kupplung: nalam uj kora ota szar, szinte lehetetlen beallitani.(vagy rogton elcsuszik, ha ralehelsz a pedalra, vagy akadva veszi a sebbeseget). 130ekm-nel csereltem rajta kupplungot. (mar neha-neha megscsuszot, de egy chip elintezte a veget), uj kupplunggal(valeo mint a gyari) is ugyanolyan szar. a bowden egy gumipogacsaban vegzödik. szerintem ez tul puha, mert a motorterben levo homerseklet tunik a problema forrasanak. ha olyan a beallitas, hogy hidegen nem csuszik meg, akkor melegen (nyaron, dugoban a varosban) nem emel ki rendesen. szerintem tul rugalmas lesz a pogacsa. De annyira nem szar, hogy meg csinaltam volna

 

4, Turbo:

a Wastegate/nyomaslabda csukloja szokott berohadni [turbo tul tölt, veszuzem, nem engedi 3000 fole] (Novoth Tibi is irt rola). kis WD40+10mm-s vasruddal meg lehet jaratni turbo leszereles nelkul

 

5, nyomatekszenzor a kormanyban halt meg nalunk (idaig ez volt a legdragabb. 35eFt az alkatresz)

 

6, 1,5 dci Megane 2:

hat az egy szar [legalabbis pandahoz kepest] (nekunk is van egy olyan (k9k722 82le eu3 delphi) a panda 1,3mjet es egy 1,9tdi golf 3 (es egy lpg c corsa) mellett), de lehet hogy csak a mienknek van ki a bele. ismerostol vettuk (ö ujonnan vette), vitte szerelohoz, ha nem is tul gyakran

 

(7, legtomegmero egyszer meghalt, egyszer meg kilyukadt a klimahuto (szinten 20ekm-nel kerul be a töres utan. Valeo kerult bele, akarcsak a gyari volt))

 

pandat akarmikor megvennem ujra :-)

amit meg tudni kell:

- alul 1500 alatt agyhalott (felette megy mint a mergezett egér)

- palyan sokat fogyaszt (130-ig ok, 140-nel pörög 3500-t. panda ora szerint 145km/h-val megeszik 6.2-t. Golf ora szerint 170-190-nel 6.7-t)

 

meg lehet chipelni es akkor nagyon megy (kupplung a gyenge lancszem, azert is van a motor 180Nm-rol 145Nm-re leszabalyozva a pandaban (Corsaban, puntoban, etc mind 180Nm-rel szaladgal))