KáTyby Creative Commons License 2014.02.08 0 0 40484

Köszi! mikor leírtam, hogy állandó feszt. mértem, utána nekem is eszembe jutott, h áram ill. ellenállás értékeket nem mértem, pedig kézenfekvő lett volna...

Rákérdeztem közben a helyi márkaszervíznél és azonnal megnyugtattak, ha a szolenoid szelepnél gond lenne, azt jelzi a komp. (ezt megerősíti bennem az is, h nemrég valóban a vezérműtengely helyzetszenzor hibájánál is üzent a rendszer és a cseréje után, persze ehhez leinfo-zva a hibaüzeneteket, megszűnt magától a check emissions üzenet). Azért a további méréseket is megcsinálom, az oldalamat csak fúrja...

 

A gázrendszer nem gyári. A kocsi 2003. 11. havi, itt még nem jött ki gyári gázos scenic (szintén Renault szervíz info). Pécsen szerelték be még az x-el ezelőtti tulaj csináltatta meg, minden papírja megvan, "Landi Renzo Omegas" szekvenciális, egyelőre prímán működő rendszer. Valóban az alap üz.ag. befecskendező rendszer vezérli, arra  épül (jelzi is a fogyasztást folyamatosan gáz üzemben is, csak éppen benzinként) és a motor pillanatnyi paraméterei alapján lövi be gázt.

Nyilván a gyáriaknál ott teljesen összehangolt egységes a rendszer kijelzésileg is, ennél csak közelít ehhez; a motor üzemében nem észrevehető, nagyon prímán adagol, a kijelzésnél viszont csak párhuzamosan egymás mellett működő két külön rendszerről beszélhetünk.