tothkalman Creative Commons License 2014.02.01 0 0 71636

Kedves Topiktagok,

 

Ismét elakadtam kissé a fűtési rendszeremmel, illetve ezen a télen csak most inditottam be egy próba erejéig (passzivház), és hát sajnos lenne vele pár problémám:

 

A rendszer egy gázkazánról megy, 2 szinten, 2 keringető szivattyúval, az alsó szinten 11 db fűtési kör az emeleten 6 db kör. az emeleten minden tökéletesen üzemel, de az alsó szinten vannak problémák. A kazán hibátlanul működik, a keringető szivattyúk is, de a földszinten az osztó gyűjtőben levő átáramlásmérő skálázott izék közül sajnos nem mindegyik mozdul meg amikor beindul a szivattyú. Amelyik kör jól működik, ott elmozdul, és mutatja, (jobb esetben) hogy kb. 5 liter/perccel áramlik át a viz az adott körben, de van oylan kör ahol szinte meg sem mozdul ez a műszer (a házban vannak oylan helyek ahol nem is melegszik fel a padló, nyilván a melegviz áramlásának hiányában ez nem is fog). ezekhez a körökhöz tartozó nyitó-záró csapokat természetesen tökig kitekertem, meg be is, sőt le is szedtem, és megmozgattam a fém pöcköt fel-le, hátha ott ragadt be valami, de nem! Autómata légtelenitő van az osztó-gyűjtőn, de akad mellette kézi kis légtelenitő is, ezeken szépen buborék nélkül jön ki a viz, nem serceg, vagyis légtelen a rendszer, valamint a szivattyúkat is lelégtelenitettem, és a lehetséges 3 fokozatukból a legnagyobb teljesitményre tettem fel, a rendszer nyomása a kazán manométere szerint a zöld mezőben vagyis 1 bar felett van. A szivattyúk induláskor sem kavitálnak.

 

Tudna nekem ebben a problémában valaki segiteni?

 

Előre is köszönöm!