sacsabi Creative Commons License 2014.01.30 0 0 435

Sziasztok

 

Szerény angol tudással rendelkezem, és eddig a Studio 10-et használtam, ami magyar nyelvű volt.

Most vásároltam meg a 17-est, mert van egy HD videók készítésére képes fényképezőgépem ( Pana TZ-40, ami AVCHD file-ban ment), és ezt a 10-es már nem kezeli, s van pár gondom, amiben szeretném a segítségeteket kérni.

 

Először is ha zenét szeretnék hozzáadni, akkor csak a programban lévőket ajánlja fel, nem tudok a saját gépemen lévők közül választani.

 

Másodszor ha behúzok egy clip-et, azt nem tudom vágni ( elejét, végét) a programon belül, csak átmenettel.

 

Harmadszor, hogy a sima Studio 17 vettem 60 dollárért, és ebben lehet hogy nincsenek feliratok, mert nem tudok vele főcímet, vagy feliratot szerkeszteni, ugyanis a Title-re kattintva semmi sincsen.

 

Negyedszer pedig az lenne, hogy milyen file-ben a legjobb elkészíteni a filmet, amit a  média lejátszóval rendelkező újabb SAMSUNG tv-k le tudnak játszani ( pl. mentettem avi.-ban, de azt nem játszotta le),s optimális terjedelemmel rendelkezik, ha éppen nem DVD-akarok írni.

 

Lehet, hogy bugyuta kérdéseket tettem fel,  eddig a 10-el simán elboldogultam, de ezzel még csak most ismerkedem, és az sem jelent előnyt, hogy nincs magyar nyelvű verziója.

 

Előre is nagyon köszönöm válaszaitokat !!

 

Csaba