seemy Creative Commons License 2014.01.26 0 0 40219

..sziasztok üdv mindenkinek....

Egy kis segítségre lenne szükségem.. renault grand scenic1.5 dci..

Tegnap este hazafelé a nulláson erőtlennek éreztem a kocsit aztán meghúzattam és minden rendben volt. kis zörgést hallottam mint amikor a hővédő lemez beleér a kipufogóba de semmi egyéb zaj.

Aztán meg vagy kétszer volt ez a paci hiány érzetem de visszaváltottam és ment.. Viszont Sülysápon mintha kifogyott volna az üzemanyag elkezdett leállni a kocsi itt már minden hiába volt nem pörgött fel. alapjárat volt ha a gázra léptem max 2000 ment a fordulat egyesben marha lassan ment de csak annyi. aztán leállt. még vagy 5 szőr beindítottam de csak a fentebb említett jelenség volt. A  nejem szerint fekete füst jött a kipufogóból aztán megállt és nem indult újra. hazahúztak. én ma azaz az előbb próbáltam indítani de nem indúl üzem anyag van benne hibaüzenet nincs azaz az esedékes olajcserére figyelmeztet. nem tudom mi lehet de hátha van itt akinek volt már ilyen problémája. Ja ugyan nem tudom hogy van e köze a fentebbi problémához de napok óta azt csinálja a kocsi amikor kinyitom az ajtót (szabad kéz funkciós) akkor 4-5 szőr próbálja vissza zárni  tehát csattog a zár aztán abbahagyja.. ma meg már olyat is csinált hogy az ajtó kinyitás után csipogott mintha benne hagytam volna a kártyát vagy menet közbe kinyitnám az ajtót. régebben volt egy c3-om és amikor tönkre ment benne a BSI akkor csinált ilyen baromságokat és azt sem lehetett beindítani.

 

A kérdésem a következő lenne mielőtt felgyújtom mi lehet a gond. Így még a Zolihoz sem tudom elvinni..

A segítséget előre is köszi.

 

Imre