bpjotruska1 Creative Commons License 2014.01.24 0 0 329625

 Ha jol tudom, az Avensis-t angliaban is gyartottak. Az angolokrol nem art tudni, hogy az autoiparukkal kapcsolatban kb annyira objektivek, hogy par eve a Ford Transit lett a szigetorszag legmegbizhatobb furgonja: gyakorlatlag europa egyetlen kisaruszallitoja, amelynek mar akar 150-200 ezer km alatt - ez lehet masfel-ket ev is! - kepes szetesni a valtoja, differencialmuve, motorja ( lendkerek inkabb ). Egy tisztessegesen felujitott ( vagy nem felujitott, de 500 ezer km alatt jaro ) 15-20 eves Sprinter szerintem tobbet elmegy komolyabb meghibasodasok nelkul, mint egy ujonnan vasarolt 2006 utani Transit - de nekuk az a jo :-)

 Egyenkent a japan autoipart tisztelem, tenyleg nagyon jo autokat tudnak csinalni, benzinesekben meg igazan kiemelkedoek. Amit manapsag nagy presztizsu markak kihoznak egy benzinesbol turboval, kompresszorral, intercoolerrel, direkt befecskendezessel, azt pl a Honda vagy eppen a Toyota tudta kb 20 evve lezelott, es szet sem esett 100 ezer km alatt...

 Na de visszakanyarodva, nem hiszem, hogy nemetorszagban, ahol szerintem a legtobbet autoznak, a mai napig veletlenul taxiznak Mercedessel. Tudnak ok valamit. Kivancsi vagyok, ha szetnezunk hasznaltautos oldalakon, 5-600 ezer km utan hany autot talalunk... Mercedeseknel szinte hetkoznapi, masok meg vagy el sem jutottak odaig, vagy mar semmi ertekuk nincsen, ertelme sincs meghirdetni.

Előzmény: USA-modell (329586)