2xkiss Creative Commons License 2014.01.23 0 0 12768

Csak megpróbáltam veled gondolkodni, s lehet, hogy nem segít semmit amit leírok.

Én csak az FS. adataiba néztem bele, s ez vsz. kevesebb, mint ahol te kutatsz.

 

Szentbalázs r.kat. anyakönyve itt csak 1744-el kezdődik. Korai Pethő apa van 3, anyaként pedig kettő. Ez alapján én népes, helyieknek gondolom őket. 

 

Ellenben a korai Bárány család férfi ágon az első 15 évben csak az általad hozott István az 1754. és 1760. évi születésekkel. Anyaként van egy Éva 1749-ből. Esetleg István nővére? /Szuli Georgio/ Van még egy Bárány Anna és Catherina. Mivel első gyerekük 1763 (itt) és 1768, ha István rokonai, akkor esetleg húgai.  

 

Helena Petö:  Az 1752-es kérdéses születés előtt szül helyben :1748, 1751, 1753.

A 3 szülés 3 eltérő nevű férfitól, és ha az adatok jók, ennek több magyarázata lehet.

 

Itt csatlakoznék a többiek véleményéhez, az 1752-es Helena elírás lehet, a Susanna

helyett. ( Vagy fordítva is lehet, de akkor min. két Helena van!)

1-2 gyermekesek pedig vannak, még ha nem is az a jellemző. Nekem volt rá példám, igaz egy ágon, hogy 150 évig mindig csak 1-2 gyerek volt, míg a többinél sok.

 

Ha nincs korábbi fennmaradt anyakönyv a fent írtnál, és ha helyi a szülőpárod, akkor

természetes, hogy nem találod őket, mert korábban születtek mint ahogy az anyakönyvezés indul. (megmaradt)

 

A FS. katholikusok között pedig országosan is csak néhány Barany Stephanus , és Petö Susanna (Helena?) van,  aki nálad korban megfelelő. Attól is függ, hogy mindkét születést figyelembe veszed-e. 

 

A 3 fentebb emlegetett Bárány anya közül Katalinnak helyben lesz négy gyermeke.   

Évának 1749 helyben, 1757 Kaposvár, 1763 Mernye. Anna pedig már két gyerekkel jön ide 1759 és 62 Kaposvár, helyben 1768. ( Kujcsár Andreas)

 

Ha tényleg rokonok a helyi Bárányok, talán a migráció is lehet segítő adat.

 

Ha nem segítettem semmit, csak lépj túl rajta.  :)

 

Előzmény: Bircu (12750)