pickup007 Creative Commons License 2014.01.18 0 0 96364

Sziasztok!

Mivel nagyon kezdő vagyok a főzésben ezért segítséget szeretnék kérni tőletek. Van egy 20 literes főzöm hozzá egy 130 cm hosszú páracsövem  10 fokos emelkedéssel és egy 30 literes hűtöm, amiben a spirál 10 mm vastag és 3 méter hosszú. Tegnap, életemben először kétszer is főztem vele körte cefrét. Az alszesz 40 fokos lett. 10 fokig teljesen átlátszó volt az alszesz, majd elkezdett egy kicsit opálosodni, 5 foknál hagytam abba a főzést. 10 fokig semmilyen kozmaolajat nem láttam az alszesz tetején, viszont ahogy csökkent a szeszfok a végén úgy egy borsószem nagyságú kis kozmaolaj foltot találtam a tetején. Ez után, hogy biztos legyek a dolgomban beraktam a fagyasztóba -19.7 fokra egy napra, hátha kiül a tetejére valami kis kozmaolaj. Így se lett több. A kérdésem a következő, ez jelenthet valami problémát a finomításnál a későbbi íz és illatban. Mivel kölönbözö helyeken más és mást olvasok az alszesz főzésének befejezésével kapcsolatosan - 15 és 5 fok között írnak - érdekelne, hogy akkor én is fejezzem be 10 foknál, amikor még teljesen átlátszó?  Milyen problémát okozhat, hogy 5 fokig lementem az alszesz főzésével?