Rezsee Creative Commons License 2014.01.15 0 0 123537

Mi Pula alatt egy kisebb település (Pomer) kempingjében voltnk pár éve, hozzátok hasonló megfontolásból. Közel van, nézzük meg 1x... Mindez július második felében, ehhez képest sehol nem volt tömeg. Az időjárásról csak annyit, hogy Opatijáig végig olyan felhőszakadásban, jégesőben mentünk, hogy kétszer álltunk meg pihenni, mert nem lehetett semmit látni, egy benzinkútnál (WC első osztályú!) még aludtunk is egyet az autóban. Aztán Opatija után mintha elvágták volna, nyoma sem volt esőnek a félszigeten és végig jó időnk is volt , valamint a víz is kimondottan kellemes. Érdekes, de jellemzően melegebb a víz, mint a sokkal délebbi Dbrovniknál. Engem annyira nem fogtak meg az általad említett főút melletti települések, igaz nem is sokat időztünk, Opatija régebben már megvolt, inkább csak kemping keresőben álltunk meg. Ha lejjebb mentek, közelebb lesztek a potenciális célpontokhoz: Kamenjak, Porecs, Rovinj, Limski-fjord stb. Pulában ,,csak" az Amfiteátrum van... Összeségében nem volt rossz, de nekem (sem?) nem hozza a délebben megszokott hangulatot, talán a kevésbé buja vegetáció, a pálmafák hiánya miatt, nem tudom...

Előzmény: A.J.72 (123532)