trakisbandi Creative Commons License 2014.01.13 0 0 96083

Hali !

"Hoztam újat, ez pedig a hőmérsékletszabályozás. Semmiféle fogadókézség nem volt, gyakorlatilag maradt a lehülyézés"

Már nem tudom megállni, hogy beleszóljak.

Tudom még soha nem tettem,(én s újonc vagyok itt) de mindennek van határa.
Én nem főztem még sok páleszt, de a desztilláció a munkám ( Nem szesz ).
Az a probléma, hogy nem tudod,nem akarod tudni a fizikát olyan dolgokat magyarázol bele amik nem odavalók.
A hőmérsékletszabályozás ahogy te hiszed sajnos nem úgy működik, vagyis nem sajnos , de nemúgy működik.
Mikor elkezded melegíteni az elegyet emelkedik a hőmérséklete mindaddig amíg elkezd párologni (forrni) a

párolgás ugye hőelvonással jár !!!. Tehát hűti az elegyet így stabilizálódik a hőmérséklet, annyi pára képződik amennyi hőt viszel be a rendszerbe forrásponton (szerinted párolgás). Ha azt hiszed párolog az csak azért van mert te azt akarod, közben forr az anyag, mert párologtatással egy hétig főznél egy adag páleszt.
Ha  mérnéd a fenék hőfokát, meg a fej hőfokát is (hiteles méréssel) akkor, ha hinnél a fizikában biztosan megváltoztatnád a véleményed.
Nem akarok tovább morgolódni, mert személyeskedésnek veszed, pedig mindenki másképp tudja a desztilláció mikéntjét, csak nem hiszed el, nem akarod elhinni mert szerinted nem úgy van.
Nem nekem kell hinned, hanem, snapszmester, barkócza,körte51, bocsánat a többiektől, de sok-sok nevet sorolhatnák aki veled ellentétben nem ért a desztillációhoz (szerinted) mert nem hiszed el amit mondanak, és nem

hiszel a fizikában sem, tudod csak nem hiszed el.

Tisztelettel: Trakisbandi


Előzmény: Törölt nick (96030)