Spiggy1 Creative Commons License 2014.01.12 0 0 140654

kicsit hirtelen írtam. A valóságban többnyire munkába járok hétköznap: 10km oda, 15-20 vissza (kitérőkkel). Évente 2x megyünk rokonlátógatóba (350km oda,350 km vissza). Néhányszor megjárjuk vásárlás miatt Pestet, akkor ez mondjuk 80-80km-t jelenthet. A közeljövőben autóval fogunk menni nyaralni (Olaszország, Horvátország mondjuk), valamint hétvégéken el-el megyünk vidékre, ami lehet 30-150km-es távolság és vissza is ennyi...szóval hogy autó kell, az nem kérdés :-)

 

Régebben motoroztam (150 LE-s), így azért a gyorsulás és a sebesség hiányzik, de család miatt eladtam... az 1.2-es Punto közlekedésre alkalmas, dolgozni járni tök jó, de ha kimegyek a városból, azért minden előzésnél hiányzik az erő (100as utazónál a klímát ki kell nyomni egy előzéshez, meg 2x meggondolni, hogy menjek-e).

 

A punto elmúlt 10 éves, kicsi is (főleg a 3 ajtó a baj), ha egyszer valami történik, nem túl biztonságos, és nem is megy :-) Fogyasztása 5-7 l között van valahol, költeni alig-alig kellett rá.

 

Nézegettem kocsikat, 2l-es dieselt néztem, de a sok rövidtáv miatt lebeszéltek róla. A 2l-es benzinnel az a gondom, hogy az mindig megeszi a 10l-t...egy 1.8-as szintén. 1.6 kicsit kevesebb, de azokban a 100 LE a tömeghez képest nem teszi sokkal dinamikusabb autóvá, mint a Punto (nyílván végsebessége jobb, és nyomatékosabb, nem kérdés).

 

Nem szeretnék 5-7 évesnél régebbi kocsit venni, olyan kellene, aminek elég nagy a csomagtartója (pl. babakocsi, csomagok, nagyobb cuccok). És így jött a Bravo, 1.4 T-Jet. Csomagtér frankó, dinamika, teljesítmény rendben van, alkatrész árak korrektek. Valamikor meghúztam a határt 1.5 millánál. Mindig nézegetem, hogy ha még 2kilót hozzáteszek minusz 1 év, még 2 kiló minusz 50k km....dehát így el lehet menni a végtelenségig :-) Pár hónapja volt pl vagy 10 120 lovas T-Jet a neten 1.3-1.7 között, most kicsit gyengébb a kínálat...

 

A másik gondom, hogy ha mondjuk 2000-es benzinest nézek, akkor nem sok verzó van, ha mondjuk 2007 az alsó határ... Peugeot 407?? szép-szép...dehát csak Peugeot (nem az, sose volt ilyenem, de sok jót nem hallani róluk :-) )... és mondom, ez hétköznap mindig 10 l-t fog zabálni, akár óvatos vagyok, akár nem... Szóval ha valaki tud javasolni más alternatívát (Focus 1.6 és Astra 1.6 ill C Vectra 1.8/2.0 került még képbe, de azok "tömegautók), azt köszönöm, de olyat szeretnék venni, ami kényelmes, biztonságos és menni tud, ha kell :-)

Előzmény: piros madááár (140644)