Dolmi mackó Creative Commons License 2014.01.12 0 0 95090

Ismerek olyan modellezőt, aki valóban igen nagyban bontotta a szetteket, egyébként ahogy számoltam neha pár ezer forint volt a "haszna", (ráadásul sokszor nem azon az áron keltek el a modellek, amiken a börze topikon fent voltak, hiszen a vevők alkudtak az árakból, vagy ismerősöknek eleve olcsóbban adta) azért tettem idézőjelbe a haszon szót, mert ha megnézzük, hogy dolgozott is vele (elég sok ideje és pénze volt benne), ráadásul némi kockázat is volt benne, akkor nem sajnálom tőle azt a pár ezer forintot, egyébként akiket én ismertem azok ezeket a kicsi hasznokat mind a maguk vasútmodelleikre költötték.

Ebből megélni nem lehet, ahhoz havonta több tucat szettet kellene kiárulni, úgy hogy soha semmi gixer nem csúszik a bizniszbe, úgy pedig már az adózásra is figyelni kellene, nyilván van aki felnyomja az embert, ha más nem, akkor a modellboltok egyike.

 

Nézzük az előnyét a dolgoknak, sokan így is nagyon jó áron jutottak ilyen-olyan vasútmodell termékekhez, a bolti áraknál jóval olcsóbban.

 

Ha már " pofátlan" nyerészkedésről van szó akkor a Roco H0 MÁV Traxx szerintem inkább az volt, ott a mediker a többi bolttal is igen szépen kicseszett, bár egyébként ezt is lehet sima üzletnek nevezni....

Előzmény: Törölt nick (95088)