Mágus23 Creative Commons License 2014.01.09 0 0 56359

ÜDV!  A gőzorsó javítva lett a szelepek felszabályozva és becsiszolva. A szelepűlésen egy kis kicsorbulás volt ,ettől volt az átfúvás. Ez a gőzorsó azután ismét használva lett és nem volt vele baj az egyik fűtőmozdonyra lett feltéve. A lövettyű az viszont cserélve lett,de hogy miért azt már nem tudom ,de lehet ,hogy pont azért ,mert bizonytalanúl működött. Egyébként a mai napig én sem tudtam rájönni erre a lövettyűhibára,hogy a felmelegedéstől miért is ejtette a vizet .  Volt még egy érdekes hiba a 424 305 ös gőzszabályzójánál, 13 att alatti kazánnyomásnál nem bírtuk kinyitni  az 5.vagy a 6. kísérletnél lett fura a dolog, mert amikor a nyomás felment 13,4 re akkor olyan jól nyitott mint ahogy az elő van írva,de 13 alatt meg sem mozdult. A lényeg, gép kiolt szabályzó cserélve, A hiba megszűnt . Érdekelt a dolog ,úgyhogy Buday Karcsi bátyámmal jobban szemügyre vettük a kiszerelt szabályzót,a kis szelepen egy rendellenes vállasodást találtunk ,de a hibajelenségre ebből nem lehetett következtetni . Ez  egy örök rejtély maradt.

Előzmény: _ANDRÁS_ (56356)