maguborka Creative Commons License 2014.01.07 0 0 6552

Szerintem van más nézőpont is... 

 

mert cseréppel burkolom be a szobám 4 falát, s begyújtok középen, az még nem lesz cserépkályha. tömegkályha sem, pedig elég nehéz a lakás szó mi szó. kenterbe veri bármlyik duplafalú finn kályhát legyen az zsírkőből vagy kvarcitból... persze ha megcsinálom, s bizonygatom, hogy ez az, az még nem lesz az. tetszik vagy nem.

 

a tömegkályha  - vagy téglakályha, akkor maradjunk annyiban, hogy téglából van: nem előre gyártott elemekből. ergo az előre gyártott elemű kályha menjen oda. ennyi. ezért jeleztük  visszakanyarodok, hogy mert azt bizonygatom, hogy ez az, az még nem az.

tehát rakhatsz te a trabantodra mercedes jelet, az még nem az. 

 

Plusz:

  • ahogy a passzívházas téma sem ebben a fóumban van, mert passzív a tömegkályha a hirtelen hőterhelésre
  • na meg a falfűtés sem, holott ha falba építjük a kályhát, akkor a falat is fűti, tehát falfűtés is lehetne
  • na meg fa szárítás gyorsan, hogyan topic, mert ha a kálya tetejére teszek 3 napi tüzelő adagot, akkor gyorsan szárad....
  • vagy cserépkályha is, ha cseréppel burkolom,
  • ha vízteret teszek bele, akkor központi fűtés is
  • ha meg áramtermelőt szerelek rá - ahogy Péter is tett a kályhájára, akkor meg zöldmezős beruházás is

Annak lenne értelme, ha figyeljetek rátettem 4 mogyorót, s nőtt a hatásfoka. ez lehet!? Vagy beszállt egy varjú, rászart a fejemre s melegebb lett a szoba, ezeknek több értlme van, mint az elméleti mérés kész (elméleti mérés) ami titkos, ami nem mondom meg .... a zsírkő a király, na meg az én kéményhuzat szerkezetem na meg az én kályhám.... ezeknek semmi értelme ezt lássuk be. ez unatkozom otthon s a farkam ki...ése helyett fórumozgatok kategória. s a csajom is lelépett, vagy arra izgul, hogy klimpírozok a gépen...

 

plusz 1:

 

ha és amennyiben, csak azt olvasnád egy éven keresztül egy - szerintem ............ vajazó - embertől, hogy amit ő kitalált attól nincs jobb, nincs szebb, nincs hatékonyabb, és semmi köze nincs az adott témához, és még más is amit csinál... erre azt gondolom joggal jelezhetik emberek, hogy ne offolja szét ezt az amúgy is szeméthalmazt ami lett belőle

 

egy fórumnak nem az a célja, pörögjön sok szeméttel s az jaj de jó mert a sok szeméttől pörög, hanem azért, hogy abban az adott téma pörögjön, ne más - szerintem

 

(nálam rég tiltón van. néha megnyitom mit ír, de .....)

 

Szóval én kezdeményezem is mindenkinél - "törzstagnál", hogy nyomja meg a gombot végre, s hagyjuk figyelmen kívűl.

Szabadság jeligével további szép napot! - téma részemről lezárva.

Előzmény: ArGa (6551)