Csivir Creative Commons License 2014.01.07 0 0 604

Hm, tényleg elég lehet a kiegészítő jövedelem is? Eddig nem nagyon hallottam rá pozitív példát. Viszont olyat igen, hogy a munkahely a TGYÁS-t leigazolta, mint jövedelmet... persze az már félrevezetés lenne, én meg nem szeretem az ilyesmit.

Közben találtam a munkáltatói kölcsönről egy rendeletet a neten, ez a legutolsó, legfrissebb, és ezt írja benne:

"

9. § A munkáltatói kölcsön

a)3 lakásépítés és lakásbővítés esetén

aa) - ha az engedély- vagy bejelentésköteles - legkésőbb a használatbavételi engedély kiadásáig,

ab) az aa) alpontba nem tartozó egyéb esetben a lakásépítés, lakásbővítés elvégzése kapcsán jelentkező költségeket tartalmazó költségvetésben jelzett munkálatok elvégzését megelőzően,

b) lakásvásárlás és a 4. § (1) bekezdés d) pontjában foglalt esetben legkésőbb az adásvételi szerződés teljesítéséig (a vételár teljes kifizetéséig),

c) lakáskorszerűsítés esetén az üzembe helyezéshez szükséges hatósági engedély kiadását vagy a költségvetésben jelzett munkálatok elvégzését megelőzően

adható."

 

Számomra ez így elég egyértelműen azt jelenti, hogy akkor vásárlás esetén nem használható előtörlesztésre az összeg, mivel a határidő az adásvételi szerződés teljesítése. Szerintetetek? Amúgy ma megyünk megkérdezni is, de abból jó ha jövőhéten lesz hivatalos válasz. Szeretem, hogy három emberen keresztül folynak az infók... :-/

 

KHR és BAR, megint köszönöm, helyreállt bennem. :) Igen amúgy úgy terveztük, hogy ha ebből lesz valami, mindenképp megszüntetjük a nagyobbik hitelkeretet addig.

 

Előzmény: hiteltudor (602)