sancibácsi Creative Commons License 2013.12.29 0 0 6454

1. Bla-bla-bla.

Nagy gép, egyéb hülyeségek.

Semmi érdemi érdemi válasz.

 

2.

Végülis kiderül, hogy neked nincs lövésed sem a dolgokról!

Nem érted azt sem, hogy 1 az kisebb mint 3,5.

Érdemben próbálj vitázni.

 

Nem kerül több pénzbe! Pont ezt állítom!

A gyár extra profittal gyárt félkész terméket.

Az összeszerelő extra profitért épít!

A kisebb drágább.

A nagyobb olcsóbb!

 

3. Ez a többlet súly nem mérvadó egyáltalán.

Az még jól is jöhet! :-)

Hőtárolás= tömeg*fajhő!

 

4.

Ez egész egyszerűen nem igaz, félrevezetés!

http://www.nunnauuni.hu/hu/amit-tudni-kell/hovezeto-kepesseg

Oldal alján a séma.

Ez egy picit módosított finn tömegkályha mag. Semmi rendkívüli nics benne.

 

5.

Az egyedi tervezés, és egyedi gyártás tipikus esete!

Ugye nem nézel hülyének minket, és nem mondod azt, hogy ez olcsóbb lessz, mint a tipus tervek, és sorozat gyártás? Én értem, hogy anyagilag érdekelt vagy, hogy elhitess a közönséggel, olvasókkal igaztalan állításokat. Hogy azt a termékcsaládot válsszák, amit te készülsz piacra dobni, forgalmazni. De ilyen szintre ne sülyedj már le!

ezt mindenki tudni fogja, hogy a sorozat gyártás olcsóbb, mint megfizetni, egy piac vezető multi extra fizetésű mérnök csapatát, hogy tervezzen egyedit. Aztán a gépeket állítsák át, és 1 darabot gyártsanak le.

Aki ezt megeszi, az megérdemelné, hogy lenyúld. De nincs ilyen M.o-n.

 

" Akinek a gyárira sincs pénze az meg trükközik, alkudozik számlanélkül, valódi garancia nélkül rendel, belül samott stb sb. A lehetőségek végtelenek és a végén jön  a Leier lukas tégla burkolatnak."

 

 

 

Pont erről beszéltem!

Amíg be akarsz feketíteni, hazugságokkal rágalmazol, addig nem lehet veled vitázni!

Ez BUNKÓ STÍLUS!

(A stílusról állítom, nem a személyről, mert azt nem ismerem).

Te hazudozol!

Egész egyszerűen a falazott kő burkolatos kályhák tudják azt, amit a gyári.

Másképp, különböző struktúrában, töredék áron: de tudják!

Miért, hogyan?

1 ember van, aki ért hozzá, tervez, kivitelez, épít. (esetleg + 1-2 segéd).

Nem fizet reklámot, nincsenek osztályvezetők, helyettesek,  humán osztály, marketing csapat, PR igazgató, drága gyártósor, és a többi.

Nem Finn o-ból kell a cuccot szállítani, hanem a város túlsó végéből.

Mindenki érti, Te is, csak Te úgy teszel, mint ha nem értenéd, és olcsóbb lenne Helsinki-ből a fuvar, mint Budaörsről.

Vagy olcsóbb lenne egy kizárólagos kivitelező, mint akinek meg kell versenyezni egy-két tucat másik szakemberrel árban, minőségben, szakértelemben, garanciában, határidőben, stb.

És számlát is kell adni, ilyet ne is állíts, hogy számla nélkül dolgozunk, csak a gyár ad számlát. Meg hogy csak a gyár ad garanciát? Minden kályhást is köt a garancia kötelessége. Törvény írja elő.

 

Én már jó sok évet lehúztam az építő iparban.

Akinek a fizetésnél, vagy a garanciázásnál bottal kellett ütni a nyomát: sosem vállalkozók, szakvizsgával rendelkező egyéni/természetes szakemberek/személyek voltak!

Bt-k, Kft-k voltak. Megszüntek, egy pernél, nagy összegű elrontott munka javítása kötelezettségénél, vagy ha alvállalkozókat kellett volna kifizetni. Csődbe vitték a céget, (meg a nyomorult alvállalkozót, munkásokat, esetleg megrendelőt, aki hoppon maradt).

Aki kitanult egy szakmát, és az élete HIVATÁSÁNAK választotta, azok kitartottak mindíg. Jöttek javításnál, nem hagytak cserben sosem. Ezek egyének! Szavahihető, hiteles, referenciával, lekövethető múlttal, termékekkel, stb  rendelkező SZEMÉLYEK.

Most inkább nem állítanám szembe egy multi M.o-i képviselő cégével (KFT,.) vagy egy kezdő gyártóval, akiről azt sem tudjuk mit gyárt, semmi referencája a handabandán kívül, se 1-2-hány éves múltja-referenciája. Nem bizonyított még semmit.

 

Nem akarom én ezt magyarázni, meg ragozni, csak ne nézd hülyének az olvasókat!

Egy  nemzetközi multi leányvállalata, a .... Hungária is meg tud szünni, ha nem éri meg  kifizetni, garanciázni, stb.

Én is tudom, hogy egy Tulkiviki, vagy Nunnauuni nem gyárt olyan silányat, hogy per legyen belőle. De ha véletlen a M.o-i beszerelője hibát követ el?

Ennek azért igen kicsi azért a valószinüsége, mint a 4 millió Forintos eladásnak:-)

Tehát egyezzünk meg: ha normális vitát szeretnél észérvek, adatok, stb mentén, akkor ne ferdíts, ne nézzük hülyének, UFO-nak egymást sem, meg a lakosságot sem.

Egyébként semmi értelme. Maradjunk a tényeknél, adatoknál.

Církuszi bohóc nem leszek, megmondtam már.

 

 

Előzmény: elemzo9999 (6449)