Prigradica Creative Commons License 2013.12.23 0 0 123450

Ismét itthonról, akkor ahogy kérted egy kis összefoglaló az új szakaszról.

 

A Plocséból (Ploce) induló, rövid bevzető-szakasz már készen volt évek óta, ugyanott lehet így felhajtani, mint eddig (én a Plocsétól délre levő végponton mentem fel). A Plocse központjába vezető szakasz még nincs készen, ott félbe van hagyva a pálya, ezért ki kell menni a város szélére. Persze kitáblázva még nincsen, hogy hol kell felhajtani (legalábbis én nem láttam táblát). Ez az induló szakasz még nem is autópálya, nincs elválasztva a szembejövő sáv, és ingyenes. Az új autópályaszakasz ezután már tökéletes. Boszniába való átlépés két ponton lehetséges. Az eddig is működő Crveni Grm (vörös bozót) átkelőt nem javaslom, mert hosszú a várakozási idő (min. fél óra). Jelenleg Mosztár felé ez lenne a legmegfelelőbb, de a hosszú határátlépés miatt én nem  ezt, hanem az új Bijacsa (Bijaca) átkelőt néztem ki. Jól ki van táblázva, Plocse felől ez az első kihajtó, ha jól emlékszem (sőt igazából ez nem is csak egy lehatjó, hanem egy új autópályaszakasz - A10 -, ami egy kicsit még visszafelé is visz Plocséhoz képest. Tehát kerülő, de autópályán ez kb, 2 perc. Viszont a határon nem volt senki. Kérdeztem a határőrt, hogy én vagyok az első magyar-e errefelé, de sajnos már jártak honfitársaink arra ebben a röpke két napban. A határátkelés kb. 30 másodperc volt.

A bosnyák oldalon még csak kb. 2 km  autópálya-szakasz van készen, jövőre adják át a Zvirovici-ig (Medjugorje) tartó, kb. 10 km-es szakaszt. Itt ezért még vissza kell menni Ljubuski-ig (azaz, a Crveni Grm-i határátkelő felé). Az utat nagyon jól megcsinálták, így bár egyszerű közút, nagyon jól lehet haladni rajta. Néhány perc és az ember Ljubuskiban van. Onnan meg Mosztár Csitlukon keresztül. Azt számolgattam, hogyha elkészül a Bijacsa-Medjugorje (Zvirovici) szakasz, akkor Mosztár-Plocse kb. 40 perc lesz errefelé Csitlukon keresztül, ezért én a Metkovici főutat lehet, hogy lecserélem erre, ha Plocse-Trpanj kompot használom.

 

Térképet sajnos nem tudok mellékelni.

 

Azért néhány decemberi kép:

 

Korcula

   

 

     

 

 

 

Bosznia - Kravica

 

   

Előzmény: emojnarode (123448)