APT Creative Commons License 2013.12.22 0 0 150432

Az 5-ösök többségében kerek síküveg van, az simán cserélhető.

 

Viszont szerintem a szervizek többségében nem biztos, hogy ezzel hajlandók lesznek foglalkozni. Eleve az üveg kizárólag préssel tolható ki a tokból (és rakható vissza), amihez persze szét kell szedni az órát. Koszra nem lehet zárni, tehát tisztítani is kötelező a tokot (akármennyire is ápolt az óra, a zugokban biztosan ott a kosz). Az 5-ösök tömítései sokszor úgy rásülnek a tokra, hogy szétszedés után biztonságosan visszatenni őket már nem lehet - új tömítések is kellenek...

Az üveg ezekben egy műanyag zsugorgyűrűben ül, ami nem mindig használható fel újra, és nem mindig olyan egyszerű megfelelő újat találni. Én a helyedben Seiko szervizbe vinném, ott biztosan megvan minden, ami kell.

 

Látszólag nem egy nagy ügy, de jártam én már úgy ilyen órával, hogy hetekig jártam utána a cseréhez szükséges dolgoknak végül - és három helyre kellett elbattyognom, nem kis időt töltve vele, míg lett megfelelő üveg és zsugorgyűrű, tömítés - magamnak csináltam, de meg sem próbáltam összeszámolni, mibe is került ténylegesen... Ha ezt üzleti alapon csinálom, garantáltan olcsóbb lett volna venni egy új 5-öst...

 

Kis ötlet viszont: nem elviselhetetlenül drágán (5-7eFt) lehet kapni méretsorban zafír üveget is. Azzal "Superiorrá" nemesíthető a sima 5-ös, és az valószínűleg nem karcolódik össze többet.

Előzmény: Szepy2884 (150429)