laci19791202 Creative Commons License 2013.12.17 0 0 70281

Sziasztok.

Nem igazán találtam a bajomra megfelelő fórumot igy hát ide irom le,mert szerintem akadt már olyan viz gáz szerelő aki ilyennel találkozott.

Akövetkező a történet,kb 3 éve felujitpttam kicsit a fürdőt,lapolás burkolás minden hol,festés stb,na ha már itt tartok akkor felvertem az összefolyó és a kád közötti csövet is mert az előtt mindig is baj volt,mindig dugulás volt,kiszedtem a csövet (kb bő méter) 50-es pvc cső amibe egy enyhe kanyar volt,itt jön a lényeg,a cső teljes keresztmetszetében tele volt koromfekete anyaggal(teljes hosszba szinte),mint a szén,betonhoz verve a csődarabot is nehezen potyogott ki ez az összesűrűsödött szénszerű anyag,na gondoltam a csőcsere megoldja a dolgot,meg is oldotta 3 évig,a csőszakaszba sajna egy 50/40-es szűkitőt is bele kellett tennnem de ez gondolom nem baj,mostanába megint elkezdett dugulás lenni és ugyan olyan fekete szénszerű anyag jön ki belőle,sósavazás nem igazán ér semmit,arra lennék kiváncsi hogy mi ez az anyag,honnan jön?

Sajnos a kádba van a mosógép leengedő csöve mert erre nem épitettem ki külön csövet de gondolom ez sem baj ha szűrővel van odaengedve a viz,mások is használják igy.

 

Erre a dologra kérnék szépen megoldást mert valami nagyon nem jó és nem értem mi az a szénszerű fekete szemcsés anyag,rádásul kemény is és a sósavtól kezdve a szemcsés duguláselháritó se kezdi meg.

Köszönöm a segitséget és hozzászóllásokat.