tro80 Creative Commons License 2013.12.16 0 0 70267

Feladtam!

 

Sziasztok!

 

Negyedjére állok neki írni valamiot. Nem tudom mibe akadok bele állandóan a laptopon, de szerintem ezentúl egy ujjal fogok gépelni. Programozást tanultam 15 éve, de két leütés alatt kijelöltem véletlenül a lényeget, és töröltem is. (Touchpad?)

 

Cca 40m2 albérletben lakok. Junkers hagyományos kéményes fali kombi gázkazánom van. A szobatermosztát elég jó helyen van, de a legkevesebb kapcsolást nézve. A szobában az ajtó mellett távol az ablaktól és az alatta levő radiátoroktól. Ezzel nem is tudok mit kezdeni, elfogadom a hőingadozást. De az átfolyó vízmelegítőt egyszerűen utálom. Megmosom a kezem, mire belobban a gáz. A tusoló 3 perc melegvíz után fél percig hideget ad, mert a kazán felforralta a vizet, és kezdte elölről. Megvárta, hogy kifogyjon a melegvíz, ráadta a gázt, és próbálta melegíteni folyás közben. Lehet állítani rajta, hogy állandó gyenge gázzal 40-60 fok között tartsa a vízhőfokot? Be lehet iktatni egy nem feltétlenül biztonságos kapcsolót, hogy ráadjam a melegvíz fűtését, mielőtt megnyitnám a csapot? A csap megnyitásakor visszakapcsolnám, és meleg vízzel indulna a rendszer. Jelenleg kézmosáshoz hidegvizet használok, mert általában akkor zárom el a csapot, mikor belobban a gáz. Ez minden vizelésnél egy tök felesleges gázfröccs! Jó lenne, ha nem kerülne annyi vízdíjba, hogy meleg legyen a víz.

A fűtést gazdaságos kapcsolgatni, ha nincs itthon senki 10 órán át? Vagy hagyjam 15-17 fokon állandóan?

 

Köszönöm a segítségetek!

 

Inkább elküldöm, mielött megint elvész. :)