mithogyan Creative Commons License 2013.12.14 0 0 8439

A megfogalmazás nem pontos. Nem lesz automatikusan rokkantsági ellátott, aki rehabilitációs járadékban részesül. Az majd csak a felülvizsgálat után derül ki, hogy mit dönt az orvosszakértői bizottság. De a törvénymódosításban végre figyelembe vették, hogy az is megváltozott munkaképességű volt eddig is, aki rehabilitációs járadékban részesült, ezért attól függően, hogy milyen ellátásra lesz jogosult, az ellátása összegét a rehabilitációs járadékának 140 %-a alapján fogják kiszámolni (tehát nem közfoglalkoztatási vagy minimálbér stb. alapján). A törvénymódosítás 2014. január 1-től lép hatályba és azokra is vonatkozik, akik a 2012. január 1-től életbe lépett új törvény alapján hátrányosan érintett a "megkülönböztetés", s visszamenőleg átszámítják a járandóságát.

Én úgy gondolom, hogy jó pár betegtársunknak ez egy kicsit segít és remélem, hogy jól értelmeztem a törvénymódosítás szövegét.

 

A törvénymódosítás így szól:

 

"Az Mmtv. 34. §-a a következő (5) és (6) bekezdéssel egészül ki :

(5) Ha a 2011 . december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014.
január 1-jét követően megváltozott munkaképességű személyek ellátása kerül megállapításra, az
ellátás összegének meghatározása során, ha az számára kedvezőbb, havi átlagjővedelemként a
megszűnést megelőző hónapra járó rehabilitációs járadék összegének 140 százalékát kell
figyelembe venni.
(6) Ha a 2011 . december 31-én rehabilitációs járadékban részesülő személy részére 2014.
január 1-jét megelőzően megváltozott munkaképességű személyek ellátása került megállapításra, a
rehabilitációs hatóság az ellátás összegét, ha az számára kedvezőbb, az (5) bekezdésben foglaltak
figyelembevételével 2014 . május 31-éig — 2014. január 1- ére visszamenő hatállyal — hivatalból
módosítja."

Előzmény: klaricsabi (8438)