unisol2 Creative Commons License 2013.12.09 0 0 5060

Szia.

Nos, 4,5 l alszeszből levetem a rézelejét, és hogy legalább tudjam mihez tartani magam, 8 %, 360 ml fejét, utána majdne m 2 liter szíve jött, végig bőven 80 % fölött, alá csak az utolsó percekben ment, farka 50-ig még annyi se, mint feje, a másod-cefre is alig 1 dl lett, szóval feje+farka így is 6 dl körül, hogy a fejét még nem fokollással vettem le. Farkánál működik a fokolás, de durván gyorsan esik, mire megtörlöm a refraktométert, és újra bemérem, 5 %-ot csökkent... 

Pálinkánál működig szuperül a szimatolás, de itt ugyanaz, mint az alattam 3-al szólónál, bár nem kóstoltam még, és nem hígítottam, 80 fölötti, de ugyanolyan az illata, mint a sima cukor vagy szupermarket cefrének. Gyak. tisztaszesz, aminek egyszerűbb is, mint a szupermarket, mert élesztő tápanyag egyszerűbb, csak nem annak készült. És tudom, hogy miről bezélek, a rendes malátázott 5l kukorica cefréből végül kb. 1,5 dl 0-as lett (ok, 40-en több lez, csak érlelem), és az nagyon aromás, illatos, 78 %-on is az volt, ennél meg semmi. Bár az is fura, mert Jim Beam üvegbe öntöttem, tudom, az bourbon, nem kukorica, érlelt, és igazi, de az enyém nyomokban sem hasonlít rá, szóval nemtom mi lesz végül belőle, de a baj, hogy a savanyúnál nem fog működni szerintem, a cefre finom illatos, backsetet a nagyobb adagot tettem, (6-7 l/20 l-ből a 7-et, visszaosztva 8 l-re). Majd megnézem, de ki akaom próbálni a Northen Light-ot, és ott whisky kell hozzá, de szerintem ebből vodka lett... 

Egyébként azt nem értem, hogy hogy lehet ápra cefréből ír whisky, meg vodka is (többi gabona detto). Vodkánál annyira letisztítják, hogy semmi aroma nem marad? Mert ha kukoricából is lehet vodkát, hát nemtudom, az én említett whisky-m aztért illatos, most abból a cefréből vodkát, háááát. Mondjuk nyilván nem sima üsttel, az stimmt. De ebből a savanyúból érlelve se lesz whisky, pedig a receptet követtem, azért megpróbálom. 

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (5045)