juhosttt Creative Commons License 2013.11.30 0 0 31117

A legtöbb tejet a 10-20. nap közt termeli. Ezután folyamatosan csökken. Előtte meg folyamatosan nő a tej termelés.

Én szerintem ez így nem igaz, hogy addig próbál termelni amig vele vannak. Bár ki lehetne kutatni hogy korai elválasztást alkalmazunk, de a kicsik akkor se fognak szopni bizonyos kor után. Amelyik apró az apró... a gyomra leáll a tejről, utána csak szilárd táplálékot eszik.

Ezen az elven haladva, ha az anya nem apasztja el a tejet, hanem termeli, azzal nem kedvezünk neki, mert a tejtermelésre koncentrál, nem a regenerálódásra.

A tej termelést meg úgy lehetne pontosítani, hogy levágunk pl 20 anyát amelyiknél 30 napos korban választunk és 20 anyát ahol 40 napos korban választunk.

Ez érdekesség és értelmetlen kutatás, de sok humbumot lehetne vele megszüntetni...

 

De azt viszont kutatás nélkül is állíthatom, hogy a kisebb nyulak nem érik utól a nagyobbakat, mert 30 nap után nem szopnak. Az anya meg azzal nem regenerálódik, hogy tejet termel ahelyett h apasztana és pihenné az alom nevelést. (nem azt értem pihenés alatt hogy fekszik, hanem a szervezete pihenjen.)

Előzmény: nyúlelemér (31116)