veghflorian Creative Commons License 2013.11.29 0 0 12314

Ha szerencséd van, akkor vmilyen főnemesi család telepítette be az új lakókat a török idők után - mert az ő területe lett az adott település - s arról lehet feljegyzés, h mondjuk vmilyen délnémet államból vagy cseh területről jöttek az új családokat.

A családfa életre hívását illetően meg ajánlom a megyei levéltárat. Én kb 2 éve vagyok a Pest megyei Levéltárnak állandó látogatója, hasonló cipőben jártam, mint te. Érdemes kutakodni a különféle összeírásokban, települési közigazgatási anyagokban (lehet találni őst, aki esetleg bíró, esküdt volt, s aláírt egy-egy papírt), 1848/49-es és I. világháborús sorozási anyagokat, leventeösszeírásokat, a tanácsköztársaság irataiban is lehetnek találatok, iskolai évkönyvek, előmeneteli naplók, gyászjelentések, végrendeletek is megnézni. Én elmentem még az adott települések papjaihoz is - nagyon segítőkészek voltak - és kijegyzeteltem a Historia Domus-ból a családra vonatkozó feljegyzéseket (ez a települési egyházközség története, a pap írta általában). Itt találtam olyat, h  kik mit adományoztak a templomnak, ki mennyivel járult hozzá az új orgonához/haranghoz, stb.

Amatőrként ennyit tudok írni, remélem vmennyit segített! :)

Előzmény: noir123 (12313)