japipapi Creative Commons License 2013.11.28 0 0 31030

Azért ebben nincs egészen igazad. Magyarországon nincs nagy igény a nyúl húsra. Aki szereti, megtermeli illetve esetenként kurrens kajaként igen is, megveszi 1800,-Ft/kg csemegét! Mondom az én példám: nagyon szeretem a pacalt, pláne velővel! Ma rohadt drága mind, de egy évben egyszer, azért megveszem a 2 kg anyagot. Sajnos nem tudok marha pacalt termelni, mit csináljak? Ne egyek? Az "átkosban" csak pult alatt lehetett szerezni, (nekem volt kapcsolatom a vágó hídnál, nem volt gond) és ha jól emlékszem, az utolsó ár 70,-Ft/kg volt! Sertés hús igaz van, szerintem (bevételemhez képest) irdatlan ár és igen is egyértelműen sz@r minőség! Nem küllemre, az oké, hanem bel tartalomra! 1 kg csodaszép oldalas, sütve, nem éri el a fél kg-ot! Az otthon termelt hús, és nem tápos, multikkal össze sem hasonlítani! Tudom, nem mindenki teheti meg, hogy állatot tart konyhájára, de én azért dolgozok itthon (nem kocsmázok), hogy legalább amit eszek jó is legyen. Mióta saját termelésemből eszek nincs patika költségem, orvos engem látott évek óta.  Szóval nekem van bátorságom, igen is a multik által forgalmazott hústermékek a saját termelésűek képest SZAR!

Előzmény: Öreg?halász (31005)