íaysx Creative Commons License 2013.11.25 0 0 344

Az alkatrészeket számonként cserélik. Egy példa: Ha nem derékszögű a vénusz bolygókar, akkor a 6. számhoz tartozó összes alkatrészt kicserélik. Eredeti csomagolásban kapod, pont úgy mint az újsághoz!

Nem vágom le alapból, mert nem tudom, hogy van-e vele probléma! Nem feltétlenül oldja meg a szorulást, de nekem! nagymértékben csökkentette, elmondom miért: A tengelyben a csillagcsavarok összeértek, ezért lötöyögtek a fogaskerekek. Ezáltal többször ferdén álltak, és mivel nem csatlakoztak rendesen a fogak, szorult. Mikor levágtam a hosszabb csavarból kb 1.2 mm-t sikerült rendesen rögzíteni, utána nem lötyögött, a fogaskerekek csatlakozása tökéletes volt és a szorulás nagymértékben csökkent, de nem teljesen. A maradék kicsi (tényleg nagyon kicsi) szorulás viszont meg rendszertelen, ezért nem tudom teljes bizonyossággal mondani, hogy hol szorul (nem mindig a hernyócsavar oldalán...). Szerintem inkább arról van szó, hogy a modell "kezdetlegessége" miatt a vezérlőtengely nincs rendesen rögzítve a központi oszlopban, ferdén áll és ezért van rendszertelenül egy kis szorulás. Az a pici meg szerintem belefér egyrészt, mert úgyis összekopnak majd a kerekek, másrészt meg egy villanymotor fogja hajtani, aminek illik akkora nyomatékot leadni, hogy egy ilyen kis mértékű és rendszertelen szorulás ne okozzon gondot neki... Valamint én igyekszem, hogy a lehető legkevesebb módosítást hajtsam végre az alkatrészeken... 

Előzmény: tucsi54 (342)